Проєкт Закону про працю: перспективні правила «трудового» життя Сьогодні ми поговоримо про проєкт Закону України «Про працю» від 28.12.2019 р. № 2708 (далі — Закон про працю). Він поданий на розгляд до Верховної Ради Кабміном, і є велика ймовірність, що його прийме парламентська більшість. Давайте ознайомимося з цим документом.
Зарплата і допомога від ФСС: «строкові» нюанси У листі Мінсоцполітики від 19.11.2019 р. № 1680/0/206-19, що коментується, фахівці працеоплатного відомства розглянули питання про строки виплати зарплати і допомоги з ФСС.
Аванс для працівника-новачка Усі роботодавці знають, що зарплату працівникам треба виплачувати щонайменше двічі на місяць: зарплату за першу половину місяця (так званий аванс) і зарплату за другу половину місяця.
Доплата до МЗП: гід по гарантії Одного разу в далекому 2017 році (а точніше 01.01.2017 р.) у Законі про оплату праці з’явився новенький п. 3, який вимагав, щоб розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці був не нижчий розміру мінімальної заробітної плати (МЗП). З тієї миті у роботодавців з’явився ще один «головний біль». Адже така МЗП-вимога — це державна соціальна гарантія, обов’язкова до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, за ігнорування якої доведеться нести відповідальність. Залишився цей «головний біль» і цього року. Тому сьогодні пропонуємо згадати основні особливості виконання цієї держгарантії.
Доплата до МЗП: секрети застосування У попередній статті ми розповіли про основні правила застосування і визначення доплати до МЗП та підкріпили ці знання прикладами. Сьогодні ускладнимо ситуацію. Розберемо, як застосувати вимогу про виплату зарплати не нижче МЗП в особливих випадках і що надалі робити з такою доплатою. Поїхали.
Золоті правила: застосовуємо ПСП «на дітей» Право працівників на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) закріплене законодавством. Проте щоб скористатися ПСП, існує низка правил і винятків. Про це далі.
ПСП «на дітей»: попрактикуємося! «Година роботи навчить більше, ніж день пояснень»*. Тому, як би довго ми не розповідали вам про нюанси надання ПСП «на дітей», відчути всі її тонкощі вам допоможе лише практика. Тому давайте перейдемо до прикладів.
Зарплата з КПК: нова заборона від НБУ! Нацбанк заборонив суб’єктам господарювання використовувати корпоративні платіжні картки (КПК) для виплати заробітної плати, виплат соціального характеру.