Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Допомога на оздоровлення працівникам охорони здоров’я в КНП

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Червень, 2020/№ 12
Друк
Деякі бюджетні та комунальні заклади охорони здоров’я, які фінансувалися з бюджету, у процесі реформи медичної сфери були реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Це відкрило їм шлях до самостійного формування фонду оплати праці своїх працівників, зокрема надання матеріальної допомоги на оздоровлення.

Заклади охорони здоров’я з організаційно-правовою формою КНП, будучи бюджетними, у питаннях оплати праці керувалися, зокрема, постановою № 524* та умовами № 308/519**, розробленими відповідно до постанови № 1298***.

* Постанова КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524.

** Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519.

*** Постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298.

Після реорганізації в КНП дотримуватися правил цих нормативних документів вони не зобов’язані, бо до бюджетних закладів уже не належать, незважаючи на отримання виплат від Національної служби здоров’я України.

Заклад зі статусом КНП має право самостійно господарювати, приймати управлінські рішення, встановлювати рівень заробітної плати (відійшовши від тарифної сітки), доплати, премії, допомогу на оздоровлення, інші заохочувальні та компенсаційні виплати тощо.

Тобто в оплаті праці почали діяти договірні відносини, які регулюються у колективному договорі з дотриманням чинного законодавства (КЗпП, Закону про оплату праці, Закону про відпустки тощо), а також з урахуванням вимог генеральних та галузевих угод.

Виплата допомоги на оздоровлення може бути урегульована в колективному договорі. Саме в цьому документі прописують її розмір, умови виплати, правила нарахування та інші нюанси. У колдоговорі важливо урахувати всі ті моменти, які до реорганізації були встановлені державою.

Наприклад, можна установити розмір «оздоровчих» на рівні окладу на дату надання щорічної основної відпустки з урахуванням зайнятості або за певних умов — у розмірі середньої зарплати (за наявності фінансових можливостей). Виплачувати «оздоровчі» з однією з частин відпустки при її поділі чи лише з основною частиною відпустки. Виплачувати допомогу на оздоровлення суміснику на загальних підставах тощо.

Також окремо можна передбачити таку виплату в положенні про оплату праці або в окремому локальному акті (про виплату допомоги на оздоровлення).

Як показує практика, більшість реорганізованих КНП, у виплаті допомоги на оздоровлення не стали «винаходити велосипед» та за основу взяли «старі» правила, передбачені постановою № 524 та умовами № 308/519, і прописали (або зазначили посилання на законодавчі акти) їх у колдоговорах та/або інших локальних документах. Детальніше про ці правила можна прочитати «Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних медзакладів» цього номера.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі