Теми статей
Обрати теми

Компенсація: виплата зарплатних боргів у червні 2020 року

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Оплата праці Червень, 2020/№ 12
Друк
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів та внесків) і тільки в тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф: 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів наведемо вже готові величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації) для розрахунку суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2011 — 2020 роках і виплачуваних у червні 2020 року (див. таблицю).

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування неоплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації.

На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в червні 2020 року.

Приклад. У червні 2020 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за липень 2019 року в розмірі 2500 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) в червні 2020 року за період невиплати доходу, нарахованого за липень 2019 року, становить 2,8 % (див. таблицю). Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в червні 2020 року становитиме:

2500 грн х 2,8 % : 100 = 70 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі