Переведення на інше підприємство. Розбираємося з компенсацією

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці, Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Березень, 2020/№ 6
Що гріха таїти, більшість роботодавців бентежить формулювання «звільнення працівника за переведенням на інше підприємство». І не даремно. Вигода від такої форми звільнення насправді можлива тільки для працівника. Роботодавцям від неї — один клопіт. Проте деякі з них йдуть на передачу працівника «з рук у руки» свідомо — про них і поговоримо.

Збереження відпустки: як це відбувається?

Однією з підстав для звільнення працівника може бути переведення з його згоди на інше підприємство (п. 5 ст. 36 КЗпП). Розірванню трудового договору на такій підставі завжди передують тристоронні переговори (обмін листами) керівників підприємств, причетних до переведення, і працівника.

Якщо усіх усе влаштовує, працівник подає нинішньому роботодавцеві заяву про звільнення у зв’язку з переведенням на інше підприємство.

Перевагою звільнення на цій підставі для працівника є можливість зберегти невикористану відпустку. Звільняючись за переведенням, працівник має право за своїм бажанням грошову компенсацію за невикористані дні щорічної (основної та додаткової) відпустки не отримувати на руки, а вимагати перерахувати на рахунок нового роботодавця (див. ч. 3 ст. 24 Закону про відпустки). У цьому випадку він отримує низку переваг.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити