Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Дистанційна згода на обробку персональних даних

Носіков Олександр, завідувач відділу моніторингу соціальних процесів НДІ праці і зайнятості населення Мінсоцполітики і НАН України, канд. соц. наук
Оплата праці Травень, 2020/№ 10/1
Друк
Як отримати дистанційну згоду на обробку персональних даних в умовах карантину?

Закон України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. № 2297-VI передбачає, що згода на обробку персональних даних повинна бути висловлена в письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про її надання. Виходячи з цього визначення, для отримання згоди дистанційно підприємство може скористатися одним із запропонованих шляхів.

1. Отримання згоди у формі письмової заяви, надісланої електронними засобами. Для цього підприємство надсилає працівнику документ під назвою «Згода на обробку персональних даних», яка, у свою чергу, роздруковує його, підписує, сканує або фотографує та надсилає назад електронною поштою або sms-повідомленням.

Недоліком такої форми згоди може стати відсутність у особи принтера для роздруківки документа, брак часу тощо. Варто також зазначити, що альтернативою традиційному підпису від руки може бути електронний цифровий підпис. Проте використання такого підпису в Україні все ще не набуло масового характеру.

2. Отримання згоди у формі електронної відмітки. Ця дія може включати проставлення відмітки у відповідній клітинці на вебсайті підприємства, що проставляється працівником, передбачену інтерфейсом вебсайту електронну анкету для заповнення, технічні налаштування вебсайту, операційної системи, програмного забезпечення або мобільного додатка, які передбачають обробку персональних даних працівників підприємства. Зазначимо, що створення такої технічної можливості може потребувати від підприємства значних коштів та часу, які особливо важко виділити в умовах епідемії.

3. Отримання згоди у формі відповіді на електронний запит. Прикладом такої форми згоди може бути електронний запит на надання згоди на обробку персональних даних, який підприємство надсилає працівнику, а він у відповідь на запит підтверджує свою згоду шляхом зазначення свого імені та проставлення «надаю згоду».

За неможливості отримання оригіналу згоди на обробку персональних даних, надсилання електронного запиту вбачається найбільш оптимальним варіантом з точки зору економії часу та коштів.

Зазначимо, що у будь-якому разі отримання дистанційної згоди має відбуватися за умов:

• добровільності та повної поінформованості (хто збирає й навіщо тощо) працівника, чіткого усвідомлення ним своїх дій;

• можливості для працівника відкликати надану згоду або відмовити у її наданні;

• забезпечення захисту прав і свобод працівника.

Будь-яке зовнішнє втручання у процес отримання такої згоди, приховане налаштування вебсайту, що може вплинути на процес надання згоди, інші «хитрощі за замовчуванням» з боку отримувача згоди є неприпустимими. Радимо також забезпечити надійну схоронність отриманих підприємством електронних документів.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі