Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Компенсація: виплата зарплатних боргів у листопаді 2020 року

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Оплата праці Листопад, 2020/№ 22
Друк
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів наведемо вже готові величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації) для розрахунку суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2011 — 2020 роках і виплачуваних у листопаді 2020 року (див. таблицю).

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації.

На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в листопаді 2020 року.

Приклад. У листопаді 2020 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за квітень 2020 року у розмірі 3500 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) в листопаді за період невиплати доходу, нарахованого за квітень 2020 року, становить 1,2 % (див. таблицю). Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в листопаді 2020 року становитиме:

3500 грн х 1,2 : 100 = 42 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі