Теми статей
Обрати теми

Відпустка за ненормований робочий день

Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Вересень, 2020/№ 18/1
Друк
Чи має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює на 0,75 штатної посади інженера-електроніка?

Згідно з п. 2 ст. 8 Закону про відпустки щорічна додаткова відпустка працівникам з ненормованим робочим днем надається тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Її тривалість встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Пунктом 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.97 р. № 7 ( далі — Рекомендації), передбачено, що ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у цьому разі визначається не тільки тривалістю робочого часу, а й колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

Відповідно до п. 5 Рекомендацій ненормований робочий день в установах, організаціях може застосовуватись для спеціалістів і робітників, праця яких не піддається точному обліку в часі.

Згідно з п. 3 Рекомендацій додаткова відпустка до 7 календарних днів надається як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу.

Відповідно до п. 2 Рекомендацій ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем. Однак для працівників, які працюють на умовах неповного робочого тижня, ненормований робочий день може застосовуватись.

Додатком 1 до Галузевої Угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 — 2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15.12.2016 р. за № 31, затверджено Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем системи МОН, яким може надаватись додаткова відпустка.

Підпунктом 5.3.10 Галузевої Угоди рекомендовано забезпечити надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективними договорами та на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем. Цим Орієнтовним переліком не обмежено коло осіб, яким може надаватися додаткова відпустка за ненормований робочий день.

Тож попри те, що в Орієнтовному переліку не зазначено посади інженера-електроніка, однак передбачено необмежене коло спеціалістів різних кваліфікацій (інженери, конструктори, технологи, проєктувальники, механіки, енергетики, електронники, програмісти тощо), у колективному договорі їх коло може бути розширене чи приведене до переліку посад, які числяться в закладі освіти. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день може встановлюватися також у трудовому договорі з працівником залежно від часу його зайнятості в цих умовах.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі