Допомога на лікування: яку суму може надати роботодавець

Івлєва Наталія, експертка з питань оплати праці
Оплата праці Березень, 2021/№ 6
В обраному У обране
Друк
Працівник просить надати йому матеріальну допомогу на лікування (довго хворів). Він надав виписку з історії хвороби, призначення лікаря з переліком необхідних для лікування медикаментів і чеки РРО про придбання таких препаратів на загальну суму 18000 грн. Чи можна надати таку суму допомоги? Чи платити з неї ПДФО, ВЗ і ЄСВ?

Надання такої допомоги передбачено нормами п.п. 165.1.19 ПКУ. Відповідно до цієї норми до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються кошти або вартість майна (послуг), які надаються роботодавцем як допомога на лікування і медичне обслуговування працівника, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів.

Увага! Розмір такої допомоги не обмежений.

Зазначимо, що, окрім самого працівника, допомога може видаватися на лікування або медичне обслуговування члена його сім’ї першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням працівника.

Щоб скористатися «звільняючою» нормою, роботодавцю треба мати:

• заяву працівника з проханням надати допомогу на лікування;

• документи, що підтверджують вартість лікування / медичного обслуговування.

Про які документи йдеться? Підтверджують потребу в лікуванні і медичному обслуговуванні довідки, виписки з амбулаторних карт, рецепти, рахунки-фактури медичних установ, договори на медичне обстеження тощо.

Документи, які підтверджують факт отримання допомоги, — це документи, що ідентифікують постачальника і одержувача послуг, обсяги і вартість таких послуг (платіжні і розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби і її стану). На це акцентували увагу податківці в листах ДФС від 13.03.2017 р. № 5003/6/99-99-13-02-03-15 і від 19.08.2016 р. № 18024/6/99-99-13-02-03-15; а також див. роз’яснення в підкатегоріях 103.02 і 103.15 ЗІР.

Повертаючись до запитання читача, підтвердними документами можуть бути, наприклад, виписки з амбулаторної картки, медичні висновки, копії лікарняних листів, в яких зазначено діагноз, також чеки, прибуткові ордери, платіжні квитанції, які свідчать про витрати на придбання медикаментів.

При дотриманні зазначеного порядку вся cума наданої допомоги не оподатковується ні ПДФО, ні ВЗ (п.п. 165.1.19 ПКУ, п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Якщо підтвердних документів немає, то суму допомоги розглядаємо як дохід у вигляді додаткового блага (п.п. 164.2.17 п.п. «г» ПКУ).

Згідно з п. 3.31 Інструкції № 5 допомога на лікування не входить до фонду оплати праці, тому ЄСВ на неї не нараховуємо.

В об’єднаній звітності з ПДФО/ВЗ/ЄСВ, а саме в додатку 4 ДФ, неоподатковувані суми допомоги на лікування відображайте з ознакою доходу «143».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно