Теми статей
Обрати теми

Компенсація: виплата зарплатних боргів у березні та квітні 2022 року

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить до виплати в разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів та внесків) і тільки в тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів наведемо вже готові величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації) для розрахунку суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2011 — 2022 роках і виплачуваних в березні 2022 року (див. табл. 1) та у квітні 2022 року (див. табл. 2).

Таблиця 1. Коефіцієнти для розрахунку суми компенсації в березні 2022 року

img 1

Таблиця 2. Коефіцієнти для розрахунку суми компенсації у квітні 2022 року

img 2

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в березні 2022 року.

Приклад. У березні 2022 року працівникові виплачено заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за жовтень 2021 року в розмірі 6000 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) у березні 2022 року за період невиплати доходу, нарахованого за жовтень 2021 року, становить 4,4 % (див. табл. 1).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в березні 2022 року складе:

6000 грн х 4,4 : 100 = 264 грн.

Зауважте: якщо ви вчасно (перед виплатою заборгованості із зарплати) не нарахували суму компенсації, то це потрібно буде зробити пізніше (тобто донарахувати і виплатити працівнику суму компенсації).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі