Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«Середня» мобілізованому: як продовжити виплату?

Жиленко Катерина, експерт з оплати праці та трудового законодавства
Оплата праці Серпень, 2022/№ 16
Друк
Керівник підприємства вирішив продовжити виплату середнього заробітку мобілізованому працівникові після 19.07.2022. З 01.07.2022 за посадою цього працівника було підвищено оклад. Як правильно виплачувати: за старою «середньою» чи розраховувати нову, виходячи з підвищеного окладу?

Обов’язок зберігати «середню» скасовано

З 19.07.2022 роботодавці більше не зобов’язані зберігати середній заробіток за працівниками, що перебувають на військовій службі. Це стало можливим завдяки Закону № 2352*. Ним було внесено зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпП. Відтоді за солдатами підприємства потрібно зберігати лише місце роботи та посаду, а середній заробіток — ні.

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-ІХ.

Фахівці Мінекономіки у листі від 26.07.2022 № 4711-06/5236-09 зауважили: з 19.07.2022 середній заробіток не зберігається за працівниками, призваними (прийнятими) на військову службу як до цієї дати, так і після. Тобто ця норма однозначно стосується не лише новопризваних захисників України, а й тих, що пішли на військову службу давно (до появи Закону № 2352).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі