Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Компенсація зарплатних боргів у січні 2022 року

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Оплата праці Січень, 2022/№ 2
Друк
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при погашенні такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів наведемо вже готові величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації) для розрахунку суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2011 — 2021 роках і виплачуваних у січні 2021 року (див. таблицю).

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування неоплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в січні 2021 року.

Приклад. У січні 2022 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за жовтень 2021 року в розмірі 6000 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) у січні 2021 року за період невиплати доходу, нарахованого за жовтень 2021 року, складає 1,4 % (див. таблицю).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в січні 2022 року складе:

6000 грн х 1,4 : 100 = 84 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі