Теми статей
Обрати теми

Грошова допомога до відпустки: як визначити розрахунковий період?

Будз Володимир, експерт з оплати праці та трудових відносин
Оплата праці Серпень, 2023/№ 15
Друк
Держслужбовець йде у щорічну відпустку тривалістю 14 календарних днів 01.09.2023 з виплатою грошової допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати. Виплату відпускних та допомоги плануємо провести у серпні. Як правильно визначити розрахунковий період для обчислення суми грошової допомоги?

Які нюанси враховувати?

Грошова допомога до відпустки держслужбовцям є обов’язковою виплатою, яка надається таким працівникам (ст. 57 Закону № 889*):

— один раз на рік;

— разом із наданням щорічної основної відпустки;

— чітко у розмірі середньомісячної зарплати.

* Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VII.

Зауважимо, що у тексті Закону № 889 на сьогоднішній день відсутнє згадування про те, що грошова допомога держслужбовцям надається саме на оздоровлення, як це було зазначено у тексті його попередника — Закону № 3723*. Утім у внутрішніх розпорядчих документах більшість держорганів продовжують називати грошову допомогу до відпустки «оздоровчою». І хоча формально така назва допомоги не відповідає формулюванню, наведеному у ст. 57 Закону № 889, на наш погляд, це не має принципового значення.

* Закон України «Про державну службу» від 16.12.93 № 3723-XII.

Підкреслимо: грошова допомога надається тільки в разі виходу в щорічну основну відпустку. Отримати таку виплату, йдучи в інші відпустки (додаткову за держстаж або соціальну відпустку) або беручи компенсацію за невикористану відпустку, не можна.

Під час формування фонду оплати праці на відповідний бюджетний рік для кожного працівника передбачається одна грошова допомога (див. роз’яснення фахівців Держпраці.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі