Теми статей
Обрати теми

Хвороба напередодні відпустки: чи можна скасувати відпустку?

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2023/№ 16
Друк
У цій статті розглянемо ситуацію, коли щорічну основну відпустку оформлено, але напередодні відпустки працівник захворів. Що робити роботодавцю в такій ситуації?

Чи можна скасувати відпустку?

У загальному випадку відпустки працівників плануються та узгоджуються заздалегідь. Черговість надання відпусток визначається графіком відпусток (ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки*).

* Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96-ВР.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником. Про дату початку відпустки роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника не пізніш як за два тижні до встановленого графіком строку.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі