Теми статей
Обрати теми

Норма робочого часу для березня 2024 року

Будз Володимир, експерт з оплати праці та трудових відносин
Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у березні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденку з двома вихідними днями у суботу та неділю.

У період воєнного стану не діють норми КЗпП щодо визначення святкових та неробочих днів, робота в які не провадиться (ч. 6 ст. 6 Закону № 2136)*.

* Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.

Для цілей організації робочого процесу такі дні є звичайними календарними днями. При цьому:

1) ніякого скорочення робочого дня напередодні цих днів не відбувається;

2) робота в такі дні проводиться на загальних підставах;

3) переносів у разі «накладення» з вихідним (неробочим) днем немає.

Дію воєнного стану наразі продовжено до 05:30 14 травня 2024 року*. Тому для працівників із 40-годинним робочим тижнем з двома вихідними у суботу та неділю (стандартна п’ятиденка) 8 березня 2024 року (п’ятниця) буде звичайним робочим днем. А 7 березня 2024 року (четвер) — робочим днем повної тривалості.

* Указ Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 05.02.2024 № 49/2024 (затверджено Законом України від 06.02.2024 № 3564-IX).

Визначимо розрахункову норму робочого часу для березня 2024 року за «воєнними» правилами у таблиці нижче.

Норма тривалості робочого часу в березні 2024 року

Показники

У мирний час

У період дії воєнного стану

Кількість календарних днів

31

31

Кількість святкових (неробочих) днів

1

Число місяця, на яке припадає свято

8

Кількість вихідних днів

10

10

Кількість днів, робота в які не проводиться

11

10

Кількість робочих днів

20

21

Норма тривалості робочого часу (годин) при 40-годинному робочому тижні

159

168

Як бачимо, у «воєнному» березні 2024 року буде 21 робочий день.

До речі, роботодавець може залишити 8 березня 2024 року вільним від роботи днем, збільшивши час для відпочинку працівників. Для цього він може встановити меншу нормальну тривалість робочого тижня, ніж зазначена в ч. 1 ст. 50 КЗпП. Це не заборонено, навіть в умовах дії воєнного стану. Детальніше про це читайте у статті «Як зробити вільні понеділки 25 грудня та 1 січня» // «Оплата праці», 2023, № 23.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі