Теми статей
Обрати теми

Перерви в роботі: які оплачувати?

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Трудовим законодавством України передбачено надання працівникам перерв у роботі. Такі перерви не тільки підтримують здоров’я працівників та підвищують їх продуктивність, а й гарантують їм певний рівень безпеки. Сьогодні ще раз нагадаємо, які перерви мають надаватися працівникам протягом робочого часу та на які їх особливості слід звернути увагу роботодавцю.

Перерва для відпочинку та харчування

Загальний випадок. Надання працівникам перерви для відпочинку і харчування передбачено ст. 66 КЗпП. Відповідно до цієї норми така перерва надається:

— максимальною тривалістю не більше 2 годин (якщо більше, то йтиметься вже про поділ робочого дня на частини);

— як правило, через чотири години після початку роботи.

Щодо мінімальної тривалості перерви на обід, то в ст. 66 КЗпП вона не встановлена. Тому, теоретично, це може бути як 15, так і 30 хвилин (менше ніж 1 година). Водночас пам’ятайте, що перерва для відпочинку і харчування насамперед має виконувати своє призначення — тобто за час перерви працівник повинен встигати відпочити та пообідати (лист Мінсоцполітики від 03.02.2012 № 31/13/133-12). Якщо працівнику встановленого часу перерви недостатньо — роботодавець зобов’язаний збільшити її тривалість.

Конкретну тривалість обідньої перерви, а також час її початку і закінчення для всіх або окремих груп працівників визначають у правилах внутрішнього трудового розпорядку або в колективному договорі з урахуванням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством.

Зверніть увагу!

Перерва для відпочинку і харчування не включається в робочий час працівника

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі