Доплата за вечірні години. Вечірнім вважається час із 18:00 до 22:00. Утім ані КЗпП, ані інші акти трудового законодавства не містять норм, які б окремо регулювали питання:
— роботи працівників у вечірній час;
— встановлення доплати працівникам за роботу у вечірні години.
Водночас договірні норми щодо встановлення, зокрема, доплати за роботу у вечірній час визначені Генеральною і галузевими (регіональними) угодами. Так, наприклад, Генеральною угодою передбачена доплата за роботу у вечірній час при багатозмінному режимі у розмірі 20 % годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в такий час.
Зауважимо, що наразі продовжує діяти Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 — 2021 роки. Адже щоб укласти Генеральну угоду на новий строк (зокрема, на 2025 рік), сторони такої угоди повинні завчасно провести відповідні переговори. Оскільки Генеральна угода на 2025 рік не укладена, тому дія Генеральної угоди на 2019 — 2021 роки продовжується до того часу, поки не будуть завершені переговори щодо укладення Генеральної угоди на новий строк.
Багатозмінний режим роботи. Це такий режим, коли на підприємстві робота протягом доби виконується у дві і більше зміни, тривалість кожної з них не менше законодавчо встановленої тривалості робочого дня (див. лист Мінсоцполітики від 29.04.2016 № 493/13/84-16).