Теми статей
Обрати теми

Підвищуємо оклади: причини та алгоритм дій

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Підвищення окладів — це не завжди лише мотивація, але й необхідність, продиктована законодавством або ринком. Якщо ви бухгалтер чи ФОП, ця тема точно для вас! З нашої статті ви дізнаєтеся про обов’язкові та добровільні причини для збільшення зарплати та покроковий алгоритм дій.

Коли підвищувати оклади?

Підвищення окладу може бути зумовлене різними причинами, деякі з яких є обов’язковими, а деякі — рекомендованими або добровільними.

Обов’язкові причини. Обов’язковими причинами можуть бути:

— збільшення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО). Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за ПМПО на 1 січня календарного року (ст. 96 КЗпП і ст. 6 Закону про оплату праці*). Відповідно якщо у вас є така низька окладна планка, то при підвищенні ПМПО з 1 січня календарного року — піднімайте оклади;

— підвищення розміру окладу працівника 1-го тарифного розряду для працівників, оплата праці яких здійснюється за ЄТС. Умови і розміри оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються КМУ (ст. 8 і 13 Закону про оплату праці). Тобто бюджетні установи підвищують посадові оклади тільки згідно з актами Кабміну;

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі