Теми статей
Обрати теми

Утримання із зарплати: що треба знати бухгалтеру

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Утримання із зарплати працівника має ґрунтуватися на чітких законодавчих нормах. Адже не все, що «потрібно утримати», можна зробити без згоди працівника або належного документа. У цій статті узагальнимо правила і межі допустимих утримань.

Види утримань

Утримання із зарплати — це суми, які роботодавець має право відраховувати з нарахованої працівнику зарплати у встановлених законом випадках. Їх можна поділити на:

а) податкові;

б) неподаткові.

Податкові утримання роботодавець здійснює відповідно до вимог податкового законодавства. До них належать податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір (ВЗ). Розмір таких утримань також визначається чинними податковими нормами.

Неподаткові утримання проводяться роботодавцем на підставі іншого законодавства:

— або з метою забезпечення виконання зобов’язань перед третіми особами (аліменти, штрафи, страхові платежі, погашення кредитів тощо);

— або для погашення заборгованості працівника перед підприємством, на якому він працює.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі