Виправлення у поданому і прийнятому контролерами додатку Д5 у складі Податкового розрахунку проводимо шляхом подання коригуючого звіту.
Наведемо 5 правил щодо його подання:
1. Якщо виправитися треба тільки у Д5, а у решті додатків усе в порядку, то подаємо коригуючий Податковий розрахунок та Д5 за період (місяць), у якому припустилися помилки. Решту додатків не формуємо.
2. Для виправлення заповнюємо форму звітності, яка діє на момент коригування. У період з 2021 по 2024 рік Д5 подавався поквартально без розбивки за місяцями. У коригуючій місячній формі звіту неможливо зазначити квартал. Тому при коригуванні квартального Д5 орієнтуємося на місяць, який був зазначений у графі 10 додатка Д5 з інформацією, яку треба виправити.
3. Тип коригуючого звіту залежить від того, сплив строк подання Об’єднаного звіту за період, який виправляється, чи ні. Так, якщо строк:
— не сплив, то коригуючий Податковий розрахунок матиме тип «Звітний новий»;
— сплив — подаємо «Уточнюючий» Податковий розрахунок.
4. Таблична частина додатка, який коригується, буде містити тільки рядки, які потребують виправлення. Решта правильних рядків із раніше поданого звіту не дублюємо.
5. Механізм виправлення помилки у коригуючому звіті будь-якого типу (чи то «Звітний новий», чи «Уточнюючий») буде однаковим — із застосуванням ознаки «1» (видалення) / «0» (введення) у графі 20 (див. таблицю).