Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи повинен єдиноподатник, який добровільно використовує РРО, мати платіжний термінал

Власне Діло Серпень, 2014/№ 15
Друк
Лист Держспоживінспекції від 05.05.2014 р. № 2565-3-11/8

Як відомо, підприємець на єдиному податку має повне право не використовувати у своїй діяльності РРО (пункт 296.10 ПКУ, пункт 6 статті 9 Закону про РРО). Як наслідок, він також може не встановлювати платіжні термінали* (ПТ).

* Листи Міндоходів від 29.04.2013 р. № 2397/5/99-99-18-05-16 і Мінекономрозвитку від 07.05.2013 р. № 3502-06/16081-12.

Водночас підприємці-єдиноподатники можуть на свій розсуд використовувати РРО, не переводячи апарати у фіскальний режим (для полегшення ведення обліку).

Запитання: чи повинні єдиноподатники, які добровільно використовують РРО, встановлювати і ПТ?

Міндоходівці в листі від 26.02.2014 р. № 3737/6/99-99-18-03-01-15 буквально тлумачили законодавство та відповіли: так, повинні!

А ось Держспоживінспекція в листі, що коментується, хоч і не надала прямої відповіді, однак, судячи з тону листа, дотримується цілком лояльної позиції. Адже не просто так згадано статтю 19 Конституції України: основа правового порядку в Україні — ніхто не може бути змушений робити те, що не передбачено законодавством.

Одночасно, ураховуючи протилежну позицію з цього питання Міндоходів, ще раз звертаємо увагу на таке: якщо працівники Держспоживінспекції і не визнають за порушення відсутність ПТ, то значний адмінштраф загрожує винним особам від податківців (1700 — 3400 грн., а за повторне порушення протягом року — 8500 — 17000 грн. за статтею 16315 КУпАП). А останні, як ми вже зазначили, вимагають наявність ПТ у всіх користувачів РРО, у тому числі добровільних.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць