Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як єдиноподатнику відобразити у Книзі ОДВ витрати, якщо передоплата вноситься готівкою за рахунок власних коштів

Власне Діло Серпень, 2014/№ 15
Друк
Підприємець на єдиному податку (група 3, платник ПДВ) придбаває товар у підприємства (платника ПДВ) на умовах передоплати. При цьому товар оплачується через касу за рахунок власних коштів підприємця. Які особливості відображення витрат у Книзі ОДВ потрібно враховувати підприємцю-єдиноподатнику у цьому випадку?

Ситуація є нестандартною, але якихось спеціальних хитрощів у собі не містить.

Так, підприємці-єдиноподатники, зареєстровані платниками ПДВ (груп 3 і 5), зобов’язані фіксувати не лише доходи, а й витрати діяльності. Хоча врахувати витрати при визначенні оподатковуваного доходу вони не можуть.

Підприємницький облік такі єдиноподатники ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі — Книга ОДВ), затвердженій наказом № 1637.

Витратні операції фіксуються в розділі ІІ такої Книги. Зокрема, для відображення витрат, пов’язаних із придбанням товарів (робіт, послуг), призначені графи 2 і 3 Книги ОДВ. У них зазначають:

— вид витрат (графа 2) — наприклад «вартість товару, сплачена постачальнику (підряднику) за договором від __ № __»;

— суму витрат без ПДВ (графа 3). Вартість також потрібно очистити від акцизу та інших непрямих податків.

При цьому витрати у Книзі ОДВ єдиноподатники відображають за касовим методом, тобто за фактом сплати грошей (пункт 5 Порядку № 1637). Отже, на дату внесення передоплати підприємець повинен заповнити відповідні графи розділу II Книги ОДВ.

Важливо

Якщо підприємець спочатку отримав від постачальника ТМЦ, однак вони ще не оплачені, то на момент їх отримання витрати у Книзі ОДВ відображати не потрібно.

Зауважте: якщо передоплат буде декілька, то заповнювати Книгу ОДВ потрібно на кожну дату сплати коштів.

Також потрібно пам’ятати, що:

— витрати до Книги можна записувати загальним підсумком за день, не розшифровуючи в ній, кому та за що перерахована оплата (пункт 5 наказу № 1637). Далі виводиться загальний підсумок за місяць, квартал, рік;

не потрібно чекати моменту отримання доходу від продажу куплених товарів — достатньо одного лише факту сплати грошових коштів;

— підтверджувати документально записи в цих графах Книги ОДВ Порядок № 1637 не вимагає. Та все ж у платника ПДВ обов’язково мають бути первинні документи на купівлю товару (робіт, послуг), у тому числі і для підтвердження свого права на податковий кредит з ПДВ.

Як бачите, інших умов для відображення витрат у Книзі ОДВ чинне законодавство не висуває. Зокрема, не зазначено, що джерелом походження грошей, за які придбано товар, має бути виключно підприємницька діяльність.

Отже, навіть заплативши за товар «зі свого гаманця», підприємець все одно відображає такі витрати у Книзі ОДВ.

Документи консультації

Наказ № 1637 / Порядок № 1637 — наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 15.12.2011 р. № 1637.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць