Установа — платник ПДВ: ключові акценти Нещодавно податківці підготували роз’яснення* щодо правил формування податкового кредиту (далі — ПК) та податкових зобов’язань (далі — П3) для бюджетних установ — платників ПДВ. У цьому документі розглянуто всі ключові питання, з якими стикаються бюджетні установи — платники ПДВ. Далі більше.
Зарплата вчителів з місцевого бюджету: чи можливо? Чи має право ОМС виділити кошти на заробітну плату вчителів, які проводять корекційно-розвиткові заняття з місцевого бюджету, якщо коштів освітньої субвенції не вистачає? Який КПКВК при цьому застосувати?
Зміни граничних строків відряджень: вивчаємо разом Як відомо, суми і склад витрат на відрядження унормовує постанова № 98*. Крім того, зазначена постанова визначає граничні строки відряджень. Саме таких граничних строків торкнулися нещодавні зміни, внесені постановою № 1360**. Розглянемо ці новації детальніше.
Орендар викуповує орендоване майно: як показати в обліку? З балансу бюджетної установи-орендодавця вибуває майно у зв’язку з його приватизацією орендарем шляхом викупу. Таке майно викуплено орендарем за ціною, визначеною за результатами незалежної оцінки. На вимогу Держаудитслужби установа-орендодавець провела переоцінку такого майна. Чи правомірні вимоги представників контролюючого органу? Як показати вибуття такого переоціненого майна в бухобліку?
Розподіл освітньої субвенції Наприкінці 2023 року Кабмін, намагаючись застрибнути в останній вагон потягу, «видав» аж дві постанови щодо розподілу коштів освітньої субвенції: № 1346* та № 1374**.