Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Відрядження дистанційника: із-за кордону за кордон

Жиленко Екатерина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 12
Печать
Приводом для написання статті стало запитання нашого читача. Ситуація така. Працівник дистанційно працює за кордоном. Є необхідність направити його в закордонне відрядження до іншої країни. Чи можна це зробити? Як правильно оформити наказ на відрядження, розрахувати добові витрати, виплатити аванс? Як після закінчення відрядження працівник має підтвердити витрати та відзвітувати?

Чи можна?

Давайте розпочнемо з дефініції відрядження та дистанційної роботи.

Службове відрядження — це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства (установи) на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи (за наявністю документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства/установи). Саме таке визначення дає Інструкція № 59*.

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59.

Пам’ятайте: норми Інструкції № 59 обов’язкові лише для підприємств, установ та організацій, які фінансуються з бюджету.

Для госпрозрахунківців вона має рекомендований характер. Найоптимальніший варіант — розробити, погодити з трудовим колективом (профспілкою) і затвердити внутрішнє Положення про відрядження. У ньому слід обумовити всі найбільш суттєві питання, що виникають при направленні працівників у службові поїздки.

Повертаємось до термінів. Інструкція № 59 оперує поняттям «місце постійної роботи». Тож постає питання: що є місцем постійної роботи для дистанційного працівника?

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше