Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Занизили суму лікарняних: виправляємося

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 12
Печать
У житті треба вміти визнавати свої помилки. А в бухгалтерському житті важливо ці помилки правильно виправити. Сьогодні поговоримо про поширену ситуацію, коли занизили суму лікарняних, згодом знайшли помилку (до перевірки) і виправляємося — донараховуємо лікарняні за минулий період.

Виправляємо помилку в бухобліку

Порядок донарахування лікарняних не відрізняється від звичайного їх нарахування. Якщо, наприклад, помилилися в сумі середньої зарплати, то перерахуванню підлягає оплата як за перші п’ять днів хвороби (оплачує роботодавець), так і за решту днів хвороби починаючи з 6-го дня непрацездатності (фінансує ФСС). І таке виправлення в бухобліку відображається за загальними правилами нарахування лікарняних.

Непоодинокими також є ситуації, коли після періоду тимчасової непрацездатності, яка оплачена з помилкою, і до виправлення такої помилки працівник іде у відпустку. У розрахунковий період при обчисленні відпускних до фактичного заробітку включається допомога по тимчасовій непрацездатності (абз. 4 п. 3 Порядку № 100).

У разі якщо занижена сума лікарняних увійшла до розрахунку відпускних, то при виправленні помилки (донарахуванні/сторнуванні лікарняних) відпускні потрібно буде переобчислити з урахуванням виправлення (донарахованих/сторнованих сум за такий період хвороби).

Ідемо далі. На донараховану суму лікарняних треба також отримати фінансування від ФСС (якщо хвороба тривала більше 5 днів). А отже, на фінансування цієї суми подаємо заяву-розрахунок до ФСС.

Але лікарняний, який потребує додаткового матзабезпечення, вже був поданий у заяві-розрахунку на фінансування з помилковою сумою. Як у такому разі подати його на дофінансування?

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше