Темы статей
Выбрать темы

Неоплачуваний лікарняний: коли НЕ показуємо у Д1 Податкового розрахунку

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Апрель, 2023/№ 8
Печать
У попередній статті ми розглянули ситуації, за яких неоплачуваний лікарняний має бути відображений у Д1 Податкового розрахунку. Поряд із цим бувають випадки, за яких неоплачувані дні лікарняного не відображають у Д1. Коли таке можливо і чому важливо — розглянемо у статті.

У табелі НЕ відображаємо лікарняні

Бувають ситуації, за яких неоплачувані лікарняні не потрібно відображати в табелі. Це випадки, коли лікарняний збігається з періодом, під час якого він не підлягає оплаті. І в табелі такі дні збігу фіксуються певною подією, на яку припадає лікарняний, а не як тимчасова непрацездатність. Розглянемо найпопулярніші з них.

1. Робота під час хвороби. Тобто коли працівнику оформлено лікарняний, а він продовжив працювати, наприклад, дистанційно. При цьому оформив пояснення. Про такі ситуації ви можете прочитати у статті «е-Лікарняний: а можна не оплачувати?» // «Податки & бухоблік», 2021, № 75. У табелі в цьому випадку роботодавець фіксує відпрацьований час, який оплатить за загальними правилами.

2. Лікарняний під час перебування у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням. Дні лікарняного, які повністю припадають на ці відпустки, оплаті не підлягають (ст. 16 Закону про соцстрахування). Тобто працівнику не оплачуються ні перші п’ять днів тимчасової непрацездатності, ні допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок ПФУ. Проте роботодавець має розглянути такі лікарняні на загальних підставах та відмовити в оплаті відповідно до законодавства. А що ж у табелі? У табелі — відповідна відпустка. Наприклад, якщо хвороба припадає на відпустку без збереження зарплати, то дні збігу такої відпустки і лікарняного у табелі роботодавець зафіксує кодом «НА» або цифровим кодом «18» — відпустка без збереження зарплати. А от неоплачувані дні лікарняного при цьому у табелі не маємо показувати.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше