№8

Оплата труда, апрель, 2023/№ 8 Другие номера журнала ›
 • Допомога по безробіттю і страховий стаж для лікарняних/декретних У багатьох роботодавців є працівники, які мали у минулому статус безробітного і отримували допомогу від центру зайнятості. Через війну в Україні, спричинену російською агресією, безробіття суттєво зросло. А тому наші передплатники часто запитують: чи включається до страхового стажу для лікарняних період отримання допомоги по безробіттю? Тож саме час з’ясувати це.
 • «Охрана, отмєна!»: закордонну допомогу біженцям декларувати не треба Останнім часом Інтернет замайорів повідомленнями про те, що українські біженці мають задекларувати іноземну допомогу. Йдеться про самостійне подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року. Ба більше, за неподання деякі експерти лякали в’язницею. Хоча, на наш погляд, мова могла бути лише про адмінштраф, але є гарні новини. Про них читайте далі.
 • Грошова допомога ВПО та біженцям: «танці» з декларацією Від початку війни багато українців потребували підтримки. Її надали уряди України та країн, що прихистили біженців, а також міжнародні благодійники. Але настав час декларування доходів і питання полізли, як гриби після дощу. Чи треба якось відзвітувати за такі виплати? Давайте розберемось у цій темі на конкретних прикладах.
 • Волонтери: коли декларувати доходи Сьогодні багато небайдужих людей намагаються допомагати як ЗСУ, так і звичайним фізособам, постраждалим від збройної агресії Росії. Для цього збираються (іноді величезні, а іноді й не дуже) суми грошових коштів. Чи вважати такі гроші доходом особи, яка їх збирає, та чи потрібно їх декларувати? Зараз розберемося.
 • Банк простив борг: задекларуйте дохід! У 2022 році фізособа отримала від свого банку повідомлення про прощення частини заборгованості за кредитною карткою (тіла кредиту) у розмірі 5000 грн. Також зазначено про податкові наслідки у вигляді декларування та сплати ПДФО та ВЗ. Що ж робити?
 • Благодійна допомога: де їй місце в декларації про майно? Минулого року багато українців отримали нецільову благодійну допомогу від різних надавачів. Під час кампанії з декларування доходів громадян виникло питання: чи треба звітувати про таку допомогу? Інколи так, інколи ні. Давайте розберемось.
 • Відпускні та погодинна оплата: немає виплат у розрахунковому періоді Працівниця 10.04.2023 приступила до роботи після відпустки для догляду за дитиною до 3 років. З 17.04.2023 вона йде в щорічну основну відпустку на 14 календарних днів. Працівниці встановлено годинну тарифну ставку у розмірі 42,82 грн. Як правильно обчислити середньоденну зарплату для оплати відпускних?
 • Щорічна додаткова відпустка: чи можна надати за двома підставами? Для працівника підприємства у колдоговорі передбачено надання щорічних додаткових відпусток за роботу із комп’ютером тривалістю 4 к. дн. та за ненормований робочий день тривалістю 7 к. дн. Чи може працівник скористатися обома вказаними відпустками?
 • Медогляди працівників: чи буде додаткове благо Підприємство займається проведенням технічних випробувань та досліджень. Для ведення такої діяльності потрібно мати ліцензію, яка вимагає наявності медичних довідок для всіх працівників від лікаря-нарколога та лікаря-психіатра. Чи буде проходження медогляду для отримання таких довідок додатковим благом для працівників?
 • Допомога на оздоровлення: чи залежить від стажу роботи? Музейний доглядач міського краєзнавчого музею (комунальна форма власності) прийнятий на роботу 02.01.2023. У квітні 2023 року із дозволу керівника музею він йде у щорічну відпустку тривалістю 14 к. дн. Чи має право працівник отримати допомогу на оздоровлення? Або ж він повинен відпрацювати 6 місяців для отримання «оздоровчих»?
 • Відпустка на дітей: компенсуємо після відпустки до трьох років Працівниця з 18.06.2020 перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Вона має ще старшу дитину, якій 10 років. Працівниця хоче звільнитися за власним бажанням в останній день такої відпустки 26.04.2023, не виходячи на роботу. Чи належить їй компенсація за додаткову відпустку на двох дітей до 15 років? Якщо так, то за які саме роки?
 • Звільнення після призупинення: коли сплачуємо ЄСВ з МЗП? Із працівником підприємства (основний, без інвалідності) з 01.04.2022 було призупинено дію трудового договору. Він звільняється 28.04.2023 (останній робочий день за графіком його роботи). При звільненні йому буде нарахована компенсація за 2 дні невикористаної щорічної відпустки у сумі 526,03 грн. Чи потрібно у зазначеному випадку виконувати правило про сплату ЄСВ з мінімальної зарплати?
 • Доглядова відпустка педагога: чи відображати у Д6 Об’єднаного звіту? Вчителька закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО) з 20.03.2023 перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. Чи потрібно продовжувати відображати інформацію про неї в додатку 6 Об’єднаного звіту?
 • Працівник-новачок захворів: як розрахувати середньоденну зарплату Працівника прийнято на роботу 16 березня 2023 року. А з 23 по 31 березня він хворів. Як розрахувати середньоденну зарплату для визначення суми лікарняних, якщо: — оклад працівника — 7500 грн; — графік роботи — п’ятиденка з вихідними у суботу та неділю?
 • Норма робочого часу для травня 2023 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у травні 2023 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
 • Неоплачуваний лікарняний: коли показуємо в Д1 Наразі спостерігається досить багато випадків, коли лікарняний не підлягає оплаті. У зв’язку з цим виникає запитання: чи треба такий лікарняний відображати у Д1 Податкового розрахунку? Не поспішайте відповідати ні! Давайте разом розберемося, коли неоплачений лікарняний треба обов’язково відобразити в додатку Д1.
 • Неоплачуваний лікарняний: коли НЕ показуємо у Д1 Податкового розрахунку У попередній статті ми розглянули ситуації, за яких неоплачуваний лікарняний має бути відображений у Д1 Податкового розрахунку. Поряд із цим бувають випадки, за яких неоплачувані дні лікарняного не відображають у Д1. Коли таке можливо і чому важливо — розглянемо у статті.
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше