(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Лютий , 2016/№ 6

Груднева «індексаціоно-замінююча» премія: як врахувати при розрахунку відпускних

http://tinyurl.com/y2jrmlf7
Працівникам бюджетної установи для цілей «обнулення» сум індексації у грудні 2015 року була виплачена премія. Наказ на виплату такої премії містив таке формулювання: «на виконання положень п. 3 постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 виплатити у грудні 2015 року працівникам премію в сумі…». Як врахувати таку премію при розрахунку середньої заробітної плати для оплати відпускних, якщо протягом 2015 року премії працівникам не виплачувалися?

Почнемо з передісторії запитання. У грудні 2015 року Кабмін постановою від 09.12.2015 р. № 1013 визначив особливості проведення індексації за грудень 2015 року для працівників бюджетної сфери. Так, п. 3 цієї постанови було приписано «обнулити» суми зарплатної індексації, тобто дослівно: «переглянути розмір надбавок, доплат, премій, спрямувавши на ці цілі усю суму індексації, що склалася у грудні 2015 року, з тим, щоб розмір підвищення всіх складових зарплати в сумарному виразі для кожного працівника перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року».

Таким чином, установи для виконання цієї вимоги повинні були збільшити розміри надбавок, доплат (зрозуміло, щоб вони не перевищували обмеження, передбачені нормативними документами, наприклад, встановлення надбавки до 50 % посадового окладу), а якщо їх сум не вистачало, то виплатити працівникам премію в розмірі суми, якої бракує для обнулення індексації*.

* Див. також консультацію фахівця Мінсоцполітики в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 4, с. 26. — Прим. ред.

Саме така премія, яка виплачувалася працівникам у грудні 2015 року для «обнулення» зарплатної індексації, і стала причиною порушеного питання — чи включати її суму до розрахунку середньої зарплати для оплати днів відпустки, якщо вона (премія) була виплачена працівникам тільки один раз у грудні 2015 року з коштів, передбачених в кошторисі установи на виплату індексації? Адже суму індексації, замість якої виплачується така премія, уключили б до розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних.

У бюджетних установах премії виплачують з фонду преміювання, який на практиці формується як за рахунок планування щомісячної (квартальної, піврічної, дев’ятимісячної, річної) премії в кошторисі на оплату праці, так і за рахунок економії фонду оплати праці. Конкретні умови, порядок і розміри преміювання працівників визначають у Положенні про преміювання установи залежно від наявних коштів на ці цілі. Однак не завжди установи мають можливість виплачувати працівникам премію, особливо якщо немає економії фонду оплати плати. Оскільки у грудні 2015 року в установі кошти, передбачені на виплату індексації заробітної плати, були спрямовані на виплату премії, то вважаємо, що така премія бере участь в розрахунку середньої зарплати для оплати відпускних як виробнича премія ( п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

Висновок: премію, виплачену у грудні 2015 року, для цілей «обнулення» зарплатної індексації згідно з п. 3 постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 уключають до розрахунку середньої заробітної плати для оплати відпускних.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відпускні, премія, індексація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті