Інформаційна сторінка

В обраному У обране
Друк
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2016/№ 43

Перенесення робочих днів у 2017 році

16.11.2016 р. Кабмін прийняв розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2017 році».

Зокрема, документом рекомендовано у 2017 році для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), за винятком органів Пенсійного фонду, ДП «Укрпошта», Держказначейської служби та банківських установ, перенести робочі дні:

— з понеділка 8 травня на суботу 13 травня;

— з п’ятниці 25 серпня на суботу 19 серпня.

Уточнено правові підстави припинення безстрокових трудових договорів із керівниками закладів культури

З 06.11.2016 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» від 06.10.2016 р. № 1657-VIII.

Уточнюється, що набрання чинності Законом України від 28.01.2016 р. № 955-VIII (чинний з 24.02.2016 р.) є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів культури, а також із професійними творчими працівниками (художнім й артистичним персоналом) державних і комунальних закладів культури згідно з п. 9 ст. 36 КЗпП (підстави, передбачені іншими законами).

Органи управління державних і комунальних закладів культури протягом 6 місяців починаючи з 24.02.2016 р. зобов’язані були припинити безстрокові трудові договори з керівниками державних і комунальних закладів культури та провести конкурс на заміщення посад керівників таких закладів.

Мінсоцполітики про особливості відкликання з відпустки

Мінсоцполітики в листі від 17.10.2016 р. № 576/13/116-16 повідомило, що Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР передбачено відкликання працівника лише із щорічної відпустки.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 12 цього Закону відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог ч. 1 цієї статті (невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка) та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

Відкликання працівника, навіть за його згодою, з інших видів відпусток, у тому числі і з відпустки без збереження заробітної плати, не передбачено.

Нацдержслужба: затверджувати посадову інструкцію старости недоцільно

На думку Нацдержслужби, затверджувати посадову інструкцію старости недоцільно. Про це йдеться в листі від 11.08.2016 р. № 5050/13-16.

Пояснюється це тим, що у Положенні про старосту, яке затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади відповідно до ч. 4 ст. 141 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР, визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости. Тож цього Положення цілком достатньо.

До речі, таку ж думку з цього питання має й Мінсоцполітики, про що воно повідомило у листі від 05.09.2016 р. № 477/13/116-16 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 41, с. 12).

Затверджено кваліфвимоги до працівників центрів безоплатної вторинної правової допомоги

Координаційний центр з надання правової допомоги наказом від 27.09.2016 р. № 184 затвердив кваліфікаційні вимоги до працівників структурних підрозділів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, для:

— головного бухгалтера;

— начальника, заступника начальника, головного спеціаліста відділу правової інформації та консультацій;

— начальника, заступника начальника, головного спеціаліста відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами;

— начальника, заступника начальника, головного спеціаліста відділу представництва;

— начальника, заступника начальника, головного спеціаліста відділу правопросвітництва і взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги;

— начальника, заступника начальника, головного спеціаліста відділу персоналу, інформаційної та матеріальної інфраструктури;

— начальника, заступника начальника, головного спеціаліста бюро правової допомоги.

Наказ № 184 набере чинності з 01.01.2017 р.

Теги новини
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити