Щодо індексації зарплати працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС

В обраному У обране
Друк
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2017/№ 20
Лист від 03.05.2017 р. № 38/0/66-17

* Цей лист є відповіддю фахівців Мінсоцполітики на наш запит стосовно проведення в травні 2017 року індексації заробітної плати працівникам 1-го тарифного розряду за ЄТС. Як бачимо, офіційна позиція фахівців «працеоплатного» Міністерства не помінялася: у 2017 році обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком для всіх тарифних розрядів за ЄТС (з 1-го по 25-й) розпочинають з лютого 2017 року. Це означає, що зарплату таких працівників за травень-2017 не індексують. Детальніше див. консультацію фахівця Мінсоцполітики в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2017, № 17-18, с. 23. — Прим. ред.

Міністерство соціальної політики України розглянуло лист редакції газети «Оплата праці» щодо індексації заробітної плати працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС і повідомляє.

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами) (далі — Порядок), визначено, що у місяці, у якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів), значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» підвищено розміри посадових окладів працівників 2 — 25 тарифних розрядів. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації розпочалося з лютого 2017 року.

Також указаною постановою визначено, що в штатному розписі бюджетних установ з 1 січня 2017 року мають бути встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС, визначеного в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Тобто вимога про встановлення нових розмірів посадових окладів стосується всіх без винятку працівників, зокрема і тих, кому встановлено 1-й тарифний розряд у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Крім того, з січня 2017 року запроваджено новий механізм визначення мінімальної заробітної плати і встановлено її розмір 3200 гривень.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення єдиних підходів при розрахунку сум індексації, для всіх розрядів за ЄТС, індекс споживчих цін розраховується з лютого 2017 року.

Директор Департаменту стратегічного планування та аналізу Н. Підлужна

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити