Теми статей
Обрати теми

Щодо оплати праці тренерів-викладачів, які залучаються до суддівства змагань, що проводяться ДЮСШ

Міністерство молоді та спорту України
Лист від 13.02.2018 р. № 1134/4.5

На ваш лист <…> стосовно оплати праці тренерів-викладачів, які залучаються до суддівства змагань, що проводяться дитячо-юнацькою спортивною школою, інформуємо.

Зазначаємо, що дитячо-юнацька спортивна школа діє відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року (далі — Положення).

Відповідно до пункту 25 Положення спортивна школа може проводити внутрішкільні і відкриті першості, матчеві зустрічі, турніри та інші змагання. Умови їх проведення визначаються керівником спортивної школи.

Питання щодо режиму роботи спортивної школи у дні проведення змагань та роботи суддівської колегії, до якої можуть входити тренери-викладачі цього закладу, вирішуються керівником.

За умовами оплати праці працівників галузі фізичної культури і спорту згідно з наказом Мінсім’ямолодьспорту від 23.09.2005 р. № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій фізичної культури і спорту», зареєстрованим в Мін’юсті 20 жовтня 2005 року за № 1236/11516, режим безпосередньої навчально-тренувальної роботи, яку тренер-викладач спортивної школи проводить на тиждень, на місячну ставку заробітної плати становить 24 академічні години (4 академічні години на день при 6-денному режимі роботи при академічній годині 45 хв.) (пункт 2 додатка 6).

За своїми функціональними обов’язками тренер-викладач проводить навчально-тренувальні заняття з вихованцями згідно з встановленим режимом для певної групи. Суддівство змагань є однією із форм підвищення професійного рівня тренера-викладача.

У вільний від роботи час та у вихідні дні тренери-викладачі можуть залучатися до суддівства змагань, що організовує спортивна школа, яка як організатор заходу визначає умови оплати суддів.

Заробітна плата тренера-викладача визначається відповідно до встановленого при тарифікації обсягу тижневого навантаження і виплачується щомісяця незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Зазначене носить інформаційно-рекомендаційний характер та не може бути використане в якості офіційного роз’яснення.

Заступник Міністра Я. Войтович

Коментар редакції

Тренера-викладача призначено суддею змагань: як оплатити його працю?

У листі, що коментується, фахівці Мінсім’ямолодьспорту відповіли на таке запитання: «Якщо у спортивній школі проводяться змагання і тренерів-викладачів цієї школи призначають суддями змагань, як оплатити їх працю?».

Але перш ніж перейти до відповіді Міністерства, пояснимо, у чому полягає суть запитання.

Так, згідно з п. 15 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою КМУ від 05.11.2008 р. № 993 (далі — Положення № 993), спортивна школа проводить навчально-тренувальну та спортивну роботу. Відповідно до затвердженого календарного плану спортивна школа може проводити внутрішкільні і відкриті першості, матчеві зустрічі, турніри та інші змагання (абз. 4 п. 25 Положення № 993).

Тренери-викладачі як учасники навчально-тренувального та спортивного процесу організовують і здійснюють навчально-тренувальну та спортивну роботу, а також мають право на участь у заходах, пов’язаних з організацією спортивної роботи (п. 32 Положення № 993). У вільний від основної роботи час та у вихідні дні тренери-викладачі можуть залучатися до суддівства змагань.

Відповідно до п. 2 додатка 6 до наказу Мінсім’ямолодьспорту «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» від 23.09.2005 р. № 2097 (далі — наказ № 2097) місячна ставка заробітної плати встановлюється тренеру-викладачу спортивної школи за години навчально-тренувальної роботи (за 4 академічні години на день при 6-денному режимі роботи)*. Або ж якщо тренер-викладач обрав другу форму оплати праці — за розмірами нормативів за підготовку одного вихованця (учня-спортсмена), який входить до складу національної збірної команди України, його місячна заробітна плата залежатиме від загальної суми цих нормативів. У будь-якому випадку йдеться про оплату навчально-тренувальних занять зі спортсменами.

* Детальніше про встановлення тарифного розряду тренеру-викладачу спортшколи йшлося у консультації фахівця Мінсім’ямолодьспорту (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 24, с. 24).

Час, витрачений тренером-викладачем на інші невід’ємні складові його роботи: набір дітей до спортивної школи, методичну роботу, підготовку до занять, участь у спортивних змаганнях тощо, додатковій оплаті не підлягає.

Оскільки у випадку, що розглядається, мова не йде про поїздку на змагання з учнями в інший регіон (випадок, коли, як правило, оформляється відрядження), а має місце участь у спортивних змаганнях у своїй школі, тренер-викладач перебуває на своєму постійному місці роботи і виконує притаманні йому функції. В якій ролі він бере участь у змаганні, вирішує керівник школи або інший відповідальний за проведення зазначених заходів.

Із цим усе зрозуміло. Проте залишається запитання: якщо тренера-викладача спортивної школи призначено суддею змагань, які проводяться у цій же школі, то як здійснювати оплату праці такому працівнику?

Мінсім’ямолодьспорту відповіло: у період таких змагань тренер-викладач отримує звичайну заробітну плату, встановлену йому при тарифікації (п. 7 додатка 6 до наказу № 2097).

Олександр ОСТАПЧУК, експерт з питань оплати праці

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі