(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2019/№ 22

Внески до статутного капіталу підприємств: нюанси обліку

http://tinyurl.com/y52vux5w
ОМС зробив внесок до статутного капіталу КП, що перебуває у його підпорядкуванні. Які документи будуть підтвердженням здійснення таких витрат? Який порядок інвентаризації фінінвестицій і, зокрема, залишку за субрахунком 2513 «Довгострокові фінансові інвестиції в капітал підприємств»? Як повернути цей внесок, якщо КП ліквідується або збанкрутує?

Нещодавно на сторінках нашого видання ми розповідали про облік фінансової підтримки КП. Зокрема, про це йшлося у консультації «Фінансова підтримка для КП: відображаємо в бухобліку»*. У цій публікації ми торкнулися й питання обліку довгострокових фінансових інвестицій ОМС у формі внесків до статутного капіталу КП. Цього разу зупинимося на нюансах документального оформлення такої операції та інвентаризації фінінвестицій.

* Див. «Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 17-18, с. 16.

Але спочатку давайте з’ясуємо їх юридичну природу та законодавче підґрунтя для здійснення. Для цього звернемося до норм Закону № 280.

Так, відповідно до п.п. 1 п. «а» ст. 30 цього Закону до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, управління об’єктами ЖКГ, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад. Саме на виконкоми покладено забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації таких об’єктів, а також необхідного рівня та якості послуг населенню.

При цьому відносини ОМС з підприємствами, установами та організаціями комунальної власності базуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності ОМС (ч. 1 ст. 17 Закону № 280).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
орган місцевого самоврядування, внесок до статутного капіталу, здійснення витрат, документальне підтвердження, фінансові інвестиції, повернення внеску додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті