Об’єкти ОЗ переоцінено: як обліковувати їх далі

В обраному У обране
Друк
Матвєєва Вікторія, економіст-аналітик, Шашерін Валерій, головний бухгалтер військової частини А4502
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2019/№ 17-18
Якщо на балансі установи є об’єкти, вартість яких не відповідає їх реальній вартості, виникає запитання: що робити з такими об’єктами? Бухгалтери, які ознайомились із нашими порадами про те, як організувати роботу з проведення переоцінки основних засобів та відобразити її результати в обліку та звітності, знають відповідь на це запитання. Її надано у статті «Шпаргалка з переоцінки ОЗ: що, коли і як»*. Але час не стоїть на місці, такі об’єкти продовжують експлуатуватись, а тому виникають додаткові запитання відносно подальшого обліку переоцінених об’єктів. Розглянемо їх у цьому матеріалі.

* Див. «Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 8.

Частина бюджетних установ у минулому році на підставі рішення головного розпорядника бюджетних коштів привела залишкову вартість ОЗ, які обліковуються на балансі, у відповідність до їх справедливої вартості. Така операція була проведена як переоцінка ОЗ на річну дату Балансу, а її результати відображено в регістрах бухгалтерського обліку та звітності за 2018 рік.

Що відбувається з такими активами у подальшому? На перший погляд, жодних особливостей при здійсненні операції з переоціненими об’єктами ОЗ немає. Бюджетні установи працюють з такими об’єктами у 2019 році за загальними правилами: продовжують експлуатувати, у разі непридатності для подальшої експлуатації — списують або ж передають іншим бюджетним установам (у тому числі в межах операцій з внутрівідомчого постачання) тощо.

Але як показала практика, у бухгалтерів у цьому році вже виникли деякі спірні запитання щодо операцій з такими ОЗ. Тож далі розглянемо детально ці операції та надамо практичні поради стосовно спірних моментів.

Зазначимо, що при проведенні переоцінки установи керувались такими принципами:

мета переоцінки — приведення залишкової вартості ОЗ до його справедливої вартості. Стосується тих об’єктів, залишкова вартість яких суттєво відрізнялась від їх справедливої вартості на дату балансу.

Майте на увазі: при проведенні переоцінки ОЗ питання приведення їх первісної вартості до цін, наведених у прейскурантах, прайсах на такі ОЗ не виникає.

Оскільки кінцева мета переоцінки ОЗ — отримати достовірні дані про вартість активів, що перебувають в обліку та, відповідно, скласти достовірну фінансову звітність;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити