Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Стій, хто іде? Дистанційники & надомники

Біляєва Олена, експертка з питань оплати праці, Жиленко Катерина, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2021/№ 14
В обраному У обране
Друк
У попередньому номері ми розглядали законодавчі новації у сфері гнучкого режиму роботи1. Й обіцяли розповісти, як не переплутати дистанційну та надомну роботу. Не будемо зволікати. Сказали — зробили. Сьогодні з’ясуємо, що спільного та відмінного між цими двома видами роботи.

1 Див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 13, с. 22.

Мова знову піде про Закон № 12132. Він, зокрема, деталізує правила гри для тих, хто хоче працювати, не виходячи з дому: дистанційно або надомно. Що ж нового приніс цей документ?

2 Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 04.02.2021 р. № 1213-IX.

Перш за все дистанційну та надомну роботу відокремили одна від одної, так би мовити, територіально. Раніше у п. 61 ч. 1 ст. 24 КЗпП йшлося про те, що письмова форма трудового договору обов’язкова при укладанні договору про дистанційну (надомну) роботу. Також ст. 60 КЗпП було визначено правила дистанційної (надомної) роботи. Таке формулювання (із дужками) збивало з пантелику. Думай-гадай: чи-то різні види роботи, чи-то один. Тепер уже не переплутаєш.

У п. 61 ч. 1 ст. 24 КЗпП чорним по білому окремо написано: трудовий договір про дистанційну роботи або про надомну роботу. Тобто це два різні види договорів на два різні види роботи. Так само правила організації надомної та дистанційної роботи окремо прописані у ст. 601 та 602 КЗпП.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно