Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Шкільний автобус: шукаємо варіанти обліку

Матвєєва Вікторія, експерт з фінансових питань
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2021/№ 15
В обраному У обране
Друк
Заклад освіти отримав автобус для організації підвезення учнів та педпрацівників. Чи може школа зарахувати його на баланс? Чи треба подавати до Казначейства Довідку про надходження в натуральній формі? Чи може заклад освіти отримати автобус в безоплатне строкове користування? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.

За рахунок яких коштів?

Організація безоплатного підвезення здобувачів освіти (зокрема, учнів, дітей) до місць навчання і додому — одне із завдань ОМС. Перелік повноважень таких органів у сфері освіти визначено ст. 66 Закону про освіту1.

1 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII.

За рахунок яких джерел здійснюють видатки на придбання шкільних автобусів? Насправді це можуть бути різні джерела:

• кошти державного бюджету за бюджетною програмою 2201170 «Здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів»;

• кошти відповідного місцевого бюджету;

• кошти освітньої субвенції.

Зазначимо: визначальним документом щодо вимог до використання коштів держбюджету на придбання шкільних автобусів є Порядок № 3662.

2 Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості, затверджений постановою КМУ від 26.05.2010 р. № 366.

У свою чергу, придбати шкільні автобуси за рахунок коштів місцевого бюджету можливо лише за умови затвердження регіональної програми «Шкільний автобус». Основним помічником і орієнтиром при розробленні таких регіональних програм є Державна програма3. Тож, якщо ваша громада тільки планує розроблення та затвердження такої програми, радимо звернути увагу на цей документ.

3 Державна цільова соціальна програма «Шкільний автобус», затверджена постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 31.

За рахунок яких джерел може фінансуватись така регіональна програма? Звичайно, левова частка коштів на фінансування регіональної програми «Шкільний автобус» має бути виділена з відповідного місцевого бюджету.

Водночас частину видатків на реалізацію цієї програми можна покрити за рахунок коштів державного, обласного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно