Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«Доглядова» відпустка: чи можна звільнити за переведенням?

Жиленко Катерина, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2021/№ 40
Друк
В установі проходить реорганізація. Чи можна звільнити за переведенням до іншої установи працівницю, яка наразі перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років?

Так, можна. Але слід виконати певні умови.

Переведення працівників до іншої установи найчастіше оформлюється звільненням на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП. А коли йдеться про звільнення матусі у відпустці «до трьох років», одразу ж виникають сумніви: а чи можна це робити?

Щоб подивитися повну версію, передплатіть Pro доступ Вже передплатили? Увійти
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі