Акумулятор для котла: запчастина чи МНМА? Бюджетна установа придбала акумуляторну батарею для твердопаливного котла вартістю 18300 грн. Як її правильно обліковувати: зарахувати до складу запасів чи малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА)?
Тариф на електроенергію зріс: як змінити договір? Бюджетна установа у грудні 2022 року провела відкриті торги та уклала договір на постачання електроенергії. У січні 2023 року установа отримала від постачальника лист про підвищенні ціни у зв’язку із збільшенням тарифу на послуги з передачі електроенергії. Яку підставу застосовувати для укладання додаткової угоди? На який пункт постанови № 1178* зробити посилання? Чи можливо збільшити суму укладеного договору?
Казначейське обслуговування місцевих бюджетів: маємо зміни Мінфін наказом № 477* уніс зміни до Порядку № 938**. Останній, як відомо, регламентує казначейське обслуговування місцевих бюджетів. Пропонуємо разом розглянути основні новинки, які підготував для нас Мінфін.
Місцеві бюджети, готуйте гроші на зарплату педагогів Мова піде про лист Мінфіну від 27.01.2023 № 07010-07-6/2501 (далі — лист), в якому Міністерство наголосило на необхідності виділення коштів на оплату праці працівників закладів загальної середньої освіти (далі — ЗЗСО) з місцевих бюджетів. Що й до чого, розберемося далі.
Декларація з екоподатку — 2023 за новою формою Заклад освіти має опалювальний котел та є платником екологічного податку за викиди в атмосферне повітря. Дізналися, що в 2023 році бюджетні установи мають подавати нову форму декларації з екоподатку. Чи дійсно це так? Яких змін зазнала така декларація?