(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/19
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2014/№ 45

«Поділись автомобілем»: використовуємо авто працівника в роботі підприємства

Лист Головного управління Міндоходів у м. Києві від 22.08.14 р. № 7720/10/26-1517-01-07

Відразу зауважимо, що всі нюанси оформлення та обліку використання автомобіля працівника в господарській діяльності підприємства ми недавно розглядали у статті «Власний автомобіль директора у діяльності підприємства» («БТ», 2014, № 25, с. 21). Ці нюанси легко можна перенести у площину використання автомобіля простого працівника (не директора).

Тепер же в листі, що коментується, київські податківці вибірково «пробіглися» по податкових аспектах двох випадків використання автомобіля: виплата працівникові компенсації за користування його автомобілем та оренда машини. І радує, що їх висновки повністю підтверджують висновки, зроблені нами раніше.

Використовуємо автомобіль із компенсацією. Сума компенсації, яку юридична особа виплачує своєму працівнику за використання останнім власного автомобіля для службових цілей, є додатковим благом (пп. «а» і «г» п.п. 164.2.17 ПКУ). Отже, вона обкладається ПДФО та у ф. № 1ДФ відображається з ознакою доходу «126». А от ЄСВ сума компенсації не обкладається, оскільки не включається до фонду оплати праці. Із військовим збором (ВЗ) складніше. Податківці заперечують проти обкладення ВЗ додаткового блага («БТ», 2014, № 42, с. 46). Водночас вони «прозоро натякають»: якщо таке благо пов’язане з трудовими відносинами, то його вже потрібно обкладати ВЗ. Це якраз наш випадок, тому ВЗ безпечніше сплатити.

Беремо автомобіль в оренду. Юридична особа — орендар автомобіля при виплаті орендної плати утримує з неї ПДФО за ставкою 15 (17) %. У ф. № 1ДФ ця виплата має ознаку доходу «102». ЄСВ та ВЗ немає — оскільки згідно з ЦКУ оренда не належить ні до робіт, ні до послуг. Орендні платежі, витрати на експлуатацію (техобслуговування, ПММ, паркування) юридична особа — орендар (тобто мається на увазі саме випадок із договором оренди) може включити до складу «податкових» витрат залежно від напрямку використання автомобіля: загальновиробничих, адміністративних або витрат на збут.

автомобіль, підприємство додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті