(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2014/№ 47

Кредит від нерезидента: курсовим різницям бути!

Лист ДФСУ від 10.10.14 р. № 6954/7/99-99-19-02-02-17

Знову курсові різниці (КР). Цього разу у позичальника за інвалютним кредитом від нерезидента.

Податківці говорять: КР потрібно розраховувати та відповідно до доходів/витрат уключати додатні/від’ємні КР, отримані від перерахунку заборгованості за фінансовим кредитом в інвалюті. Фіскали дуже стримані, однак, очевидно, говорять вони про КР і на суму процентів, і на суму самого тіла кредиту.

Нагадаємо, що тіло кредиту не відображається в податковому обліку (п. 153.4.1 ПКУ). Хоча для фіскалів це не привід відмовитися від КР.

До речі, стосовно КР у комісіонера (коли передане майно йому також не належить і в обліку не відображається) податківці також схиляються в бік їх нарахування («БТ», 2014, № 33, с. 9).

Можливо, їх надихнула УПК від 05.07.12 р. № 574 БТ», 2012, № 30, с. 6), де приписано не брати до уваги той факт, враховується чи ні заборгованість в податковому обліку.

Однак на відміну від випадку з комісіонером (відносно якого податківці «вагалися»), фіскалів ніколи не бентежив те, що тіло кредиту не враховується в податковому обліку позичальника-прибутковика. Це підтверджують інтернет-роз’яснення, (сьогодні — консультація з категорії 102.13 ЗІР ДФСУ).

Роздуми податківців ми доповнили і перетворили на схему.

 

 

 

нерезидент, кредит, курсові різниці додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті