Теми статей
Обрати теми

Кредит від нерезидента: курсовим різницям бути!

Державна фіскальна служба України
Лист ДФСУ від 10.10.14 р. № 6954/7/99-99-19-02-02-17

Знову курсові різниці (КР). Цього разу у позичальника за інвалютним кредитом від нерезидента.

Податківці говорять: КР потрібно розраховувати та відповідно до доходів/витрат уключати додатні/від’ємні КР, отримані від перерахунку заборгованості за фінансовим кредитом в інвалюті. Фіскали дуже стримані, однак, очевидно, говорять вони про КР і на суму процентів, і на суму самого тіла кредиту.

Нагадаємо, що тіло кредиту не відображається в податковому обліку (п. 153.4.1 ПКУ). Хоча для фіскалів це не привід відмовитися від КР.

До речі, стосовно КР у комісіонера (коли передане майно йому також не належить і в обліку не відображається) податківці також схиляються в бік їх нарахування («БТ», 2014, № 33, с. 9).

Можливо, їх надихнула УПК від 05.07.12 р. № 574 БТ», 2012, № 30, с. 6), де приписано не брати до уваги той факт, враховується чи ні заборгованість в податковому обліку.

Однак на відміну від випадку з комісіонером (відносно якого податківці «вагалися»), фіскалів ніколи не бентежив те, що тіло кредиту не враховується в податковому обліку позичальника-прибутковика. Це підтверджують інтернет-роз’яснення, (сьогодні — консультація з категорії 102.13 ЗІР ДФСУ).

Роздуми податківців ми доповнили і перетворили на схему.

 

img 1 

 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі