(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2015/№ 31

Нотаріус не подав ф. № 1ДФ: немає податкового агента — немає штрафу

Наказ ДФСУ від 17.07.15 р. № 507 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо подання до контролюючого органу фізичними особами, які здійснюють приватну нотаріальну діяльність, інформації про посвідчені договори продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна...»

Податківці зазначають, що приватний нотаріус повинен щокварталу подавати до контролюючого органу за місцем розташування свого робочого місця Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ у квартальні строки під час ( пп. 172.4, 173.4, 174.4 ПКУ):

- нотаріального посвідчення (1) договорів продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізособами, (2) договорів продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами) цього договору, (3) договорів дарування;

- видачі посвідчень про право на спадщину та/або нотаріальне посвідчення договорів дарування.

При цьому у ф. № 1ДФ потрібно заповнити графи 1, 2, 3а, 4 і 5: порядковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорта, суму нарахованого доходу, суму сплаченого ПДФО (якщо це передбачено ПКУ), ознаку доходу згідно з довідником ознак доходів.

Але обов’язок нотаріуса подавати ф. № 1ДФ не включає його до лав податкових агентів. Відповідно нотаріусів не можуть оштрафувати згідно з п. 119.2 ПКУ (510 грн.) за неподання / несвоєчасне подання / подання з помилками ф. № 1ДФ.

Для клієнтів нотаріуса: зважте на те, що завдяки такій процедурі до податківців потрапить інформація про ваш дохід та сплачений з нього податок. З одного боку, це може знадобитися при отриманні довідки про доходи. З другого — не забудьте про ці доходи при заповненні декларацій («громадянської» про доходи, «антикорупційної» чи для отримання субсидії*).

* До речі, тепер для отримання житлової субсидії не потрібно підраховувати суми доходів, а достатньо зазначити джерело виплати. Усе завдяки постанові КМУ від 26.06.15 р. № 475 («БТ», 2015, № 29, с. 4).

Наказ діє з 17.07.15 р.

1ДФ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті