Помилки у додатковій базі ЄСВ за січень — квітень

В обраному У обране
Друк
Валентина БОРШОВСЬКА, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем і мереж Пенсійного фонду України
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 31
У січні 2015 року підприємство помилково не виконало вимогу щодо сплати ЄСВ з МЗП* стосовно основного працівника. У березні та квітні 2015 року помилково був сплачений ЄСВ виходячи з розміру МЗП щодо працівників, які були звільнені, при цьому вони не відпрацювали повний місяць. Донарахування ЄСВ за січень і сторнування за березень і квітень 2015 року проведені в липні. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?

* Тут і далі — розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом на місяць, за який нараховується дохід.

У цьому випадку ми маємо справу з сумовими помилками. За загальним правилом такі помилки виправляють у Звіті за формою № Д4, сформованому за місяць, в якому їх було виявлено, через таблиці 1 і 6.

У таблиці 1 для цих цілей передбачені коригувальні рядки 6 (їх заповнюєте, якщо донараховуєте ЄСВ) і 7 (заповнюєте, якщо зменшуєте нарахований ЄСВ), а в таблиці 6 — коди типу нарахувань «2» (якщо помилку виявили самостійно та донараховуєте ЄСВ) і «3» (якщо помилку виявили самостійно та зменшуєте ЄСВ).

Виняток з цього правила — випадки виправлення помилок у сумах ЄСВ у частині нарахувань на базу справляння ЄСВ (у тому числі додаткову базу) за звітні періоди до травня 2015 року. Такі помилки виправляють виключно за допомогою рядків 6 та/або 7 таблиці 1. Тобто окремі рядки з кодами типу нарахувань «2» і «3» в таблиці 6 не формують.

Таким чином, для того щоб виправити помилки, пов’язані з неправильним обчисленням суми ЄСВ у частині нарахувань у звітних періодах із січня по квітень 2015 року, необхідно в таблиці 1 форми № Д4 за липень 2015 року вказати:

- у ряд. 6.1 (6.1.1 — 6.1.3, 6.1.8) — суму ЄСВ, донараховану на додаткову базу справляння ЄСВ за січень 2015 року;

- у ряд. 6.4 — додаткову базу справляння ЄСВ;

- у ряд. «Зміст помилки» — «Донарахування ЄСВ на додаткову базу справляння ЄСВ за січень 2015 року»;

- у ряд. 7.1 (7.1.1 — 7.1.3, 7.1.8) — надміру нараховану суму ЄСВ у березні та квітні 2015 року;

- у ряд. 7.4 — додаткову базу справляння ЄСВ, розраховану щодо працівників, які були звільнені та при цьому не відпрацювали повний місяць;

- у ряд. «Зміст помилки» — «Неправильно визначена додаткова база нарахування ЄСВ за березень і квітень 2015 року».

Інші рядки форми № Д4 заповнюєте в загальному порядку**.

** Порядок заповнення форми № Д4 був розглянутий у «БТ», 2015, № 22, с. 39 і № 23, с. 33.

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити