Повідомлення про прийом на роботу: наказ і «старт» — по різних днях

В обраному У обране
Друк
Міністерство соціальної політики України, Жиленко Катерина, Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 34-35
Лист Мінсоцполітики України від 04.08.15 р. № 432/13/155-15

І знову мова про повідомлення про прийняття на роботу.

У листі, що коментується, Мінсоцполітики робить висновок, що в повідомленні дата наказу (розпорядження) про прийняття на роботу і дата початку роботи нового співробітника не збігаються. Причому аргумент «залізний»: повідомлення потрібно подати до початку роботи новачка, до того ж для цих дат передбачено дві окремі колонки — 8 і 9.

Погодитися з такою категоричністю ми не можемо. Так, дійсно, подати повідомлення потрібно до початку роботи. Але ж цілком можливо, що працівник розпочне роботу цього ж дня, але пізніше, наприклад, у другу/нічну зміну. У такому разі в колонках 8 і 9 може стояти одна дата.

Проте обережним роботодавцям варто все ж таки запасти якийсь день між датою оформлення наказу і датою початку роботи.

Також наших читачів цікавить, що загрожує за неподання повідомлення? Відповідаємо: у цьому випадку роботодавцю «світить» штраф у розмірі 1 мінзарплати (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП), тобто до грудня — 1218 грн., а з 01.12.15 р. — 1378 грн., а посадовим особам роботодавця — адмінштраф у розмірі від 510 до 1700 грн. (ч. 1 ст. 41 КпАП). Про це та багато іншого ви можете прочитати в «БТ», 2015, № 29, с. 38.

Водночас деякі фахівці стверджують, що за таке порушення покарають не 1, а цілими 30 мінзарплатами згідно з  абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Категорично не згодні! Такий штраф застосують за допуск до роботи без оформлення трудового договору, оформлення на неповний робочий день з фактичною роботою повний час, виплату зарплати без сплаты ЄСВ і ПДФО. Отже, про такі грабіжницькі штрафи за неподання повідомлення не може бути мови.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити