(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2015/№ 34-35

Підприємства в зоні АТО: фіскали проти повноцінної ЄСВ-пільги

Лист ДФСУ від 18.06.15 р. № 5837/М/99-99-17-02-02-14

Податківці відмовляють у повноцінних пільгах госпсуб’єктам, які перебувають у зоні АТО!

По-перше, у звільненні від ЄСВ. Так, п. 94 Закону про ЄСВ звільняє платників ЄСВ від їх ЄСВ-зобов’язань (сплати збору, подання звітності тощо) з 14.04.14 р. і до закінчення АТО. Але, на думку фіскалів, це не скасування норми, а тільки відстрочення. І після завершення АТО потрібно виконати всі свої обов’язки, що «накопичилися» за час АТО. При цьому штрафи, передбачені Законом про ЄСВ за невиконання, несвоєчасне виконання, виконання не в повному обсязі обов’язків не застосовуються до платників ЄСВ, які не пізніше 30 календарних днів, що настають за днем закінчення АТО, подадуть до податкового органу заяву і «форс-мажорний» сертифікат Торгово-промислової палати України.

І повернути вже перераховані після 14.04.14 р. суми ЄСВ як помилково або надмірно сплачені теж не вийде (консультація з категорії 301 ЗІР ДФСУ).

До речі, податківці вказують на те, що розпорядження КМУ від 30.10.14 р. № 1053-р., яким було затверджено перелік населених пунктів у зоні АТО, скасовано. Але уточнимо: сьогодні діє Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (розпорядження КМУ від 07.11.14 р. № 1085-р у редакції від 05.05.15 р. № 428-р), який цілком можна використовувати для визначення «кордонів» АТО.

Наша позиція: податківці не мають рації! Звільнення ЄСВ повинне діяти без зайвих умов та вигадок. Наприклад, ПДВ, не сплачений до бюджету при ввезенні спецзасобів і медвиробів для АТО ( п. 32 підрозд. 2 розд. XX ПКУ), не потрібно буде доплачувати після завершення АТО. Така ж ситуація має бути і з ЄСВ.

По-друге, відмовляють у звільненні від плати за користування землями державної та комунальної власності. Про це вони вже зазначали в листі від 02.12.14 р. № 7887/6/99-99-15-03-02-15 («БТ», 2015, № 7, с. 6).

підприємство, АТО, ЄСВ, пільга додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті