(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 52

Розрахунок коригування у ПДВ-декларації: ДФСУ додає нюансів

Лист ДФСУ від 15.12.15 р. № 26683/6/99-95-42-01-16-01

У листі, що коментується, ДФСУ вкотре порушила питання про те, в якому періоді коригувати податкові зобов’язання (ПЗ) постачальника та податковий кредит (ПК) покупця на підставі розрахунку коригування (РК).

Контролери знову дійшли висновку, що продавець має право відкоригувати ПЗ на підставі своєчасно зареєстрованого «зменшуючого» РК у періоді його складання. На нашу думку, саме такий підхід випливає з положень ст. 192 ПКУ. Про це ми говорили в коментарях до аналогічних листів ДФСУ від 27.10.15 р. № 22541/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2015, № 47, с. 6 і від 16.11.15 р. № 24343/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2015, № 48, с. 7.

Основною родзинкою листа, що коментується, стала ситуація, коли РК НЕ зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів* або взагалі НЕ складений постачальником:

• якщо відбувається збільшення суми компенсації, покупець вже не може збільшити ПК. При цьому постачальник зобов’язаний збільшити суму ПЗ за звітний період, в якому відбувається така зміна;

* ПКУ не містить прямих норм, які обмежують строк реєстрації ПН в ЄРПН. На нашу думку, згідно з  п. 198.6 ПКУ строк реєстрації ПН і РК повинен складати як мінімум 365 днів, однак фіскали вперто наполягають на граничному строку 180 днів.

• у разі зменшення суми компенсації, навпаки, постачальник не може зменшити ПЗ. Водночас покупець зобов’язаний зменшити ПК за звітний період, в якому змінюється сума компенсації, на підставі бухгалтерської довідки.

Такий висновок є цілком логічним. Адже якщо РК не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів, він узагалі втрачає можливість туди потрапити. Відповідно, постачальник назавжди позбавляється можливості зменшити ПЗ (у випадку із «зменшуючим» РК), а покупець — збільшити ПК (у випадку зі «збільшуючим» РК), оскільки не виконується вимога п. 192.1 ПКУ щодо реєстрації РК в ЄРПН.

розрахунок коригування, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті