(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/18
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2015/№ 5

ПДФО та військовий збір зразка 2015 року: податківці нашвидку проглянули свіжі правила

Лист ДФСУ від 21.01.15 р. № 1665/7/99-99-17-02-01-17

Відразу зауважимо: в листі, що коментується, жодної гострої проб­леми фіскали не зачепили. Вони просто стисло висвітили свіжі зміни в адмініструванні ПДФО — наслідки Закону № 71-VIII (також читайте «БТ», 2015, № 1-2, с. 16). Але «родзинка» все ж є, про неї читайте далі.

Зарплата. Зарплата та винагороди за ЦП-договорами, база оподаткування яких не перевищує 10-кратний розмір мінзарплати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2015 році — 12180 грн.), як і раніше, обкладаються за ставкою 15 %, а сума перевищення — вже за ставкою 20 %.

До речі, ФОП та незалежні професіонали до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу (чистого), що перевищить 10 мінзарплат, також повинні застосувати ставку 20 %.

Пасивні доходи. Ставка ПДФО для пасивних доходів зросла: для інвестиційного прибутку, роялті, процентів, дивідендів, які виплачуються інститутами спільного інвестування та неплатниками податку на прибуток — 20 %, для дивідендів з українським джерелом походження, які виплачують платники податку на прибуток, 5 %, а для іноземних дивідендів — 15 і 20 % (дивідендні перехідні та не лише нюанси — див. на с. 18 номера).

У формі № 1ДФ дивіденди, як і раніше, відображаються з ознаками доходу «109» і «142» (для пільгових дивідендів з п.п. 165.1.18 ПКУ).

Виграші та призи в лотерею (незалежно від суми) оподатковують за ставкою 15 %, інші виграші та призи — за подвійною ставкою в розмірі 30 %.

У формі № 1ДФ неперсоніфіковані доходи (проценти, виграші та призи в лотерею) відображаються загальною сумою. Також загальною сумою відображається ПДФО, утриманий з них.

ПСП. Ще на рік (до 1 січня 2016 року) «відсунули» можливість застосовувати ПСП у розмірі 100 % прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого на 1 січня звітного податкового року. Отже, у 2015 році розмір звичайної ПСП, як і раніше, становить 50 % прожитмінимуму для праце­здатної особи (609 грн.). Цей самий розмір відповідно застосовується для кваліфікації адміністративних і кримінальних правопорушень (не плутати з розміром санкції).

Військовий збір (ВЗ). Дію ВЗ продовжили до набуття чинності рішенням Верхов­ної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Більше того, розширено об’єкт оподаткування. Тепер ВЗ обкладаються все, що обкладається ПДФО (оподатковувані доходи резидентів і нерезидентів, визначені ст. 163 ПКУ).

Виходить, під ВЗ підпадають і проценти, дивіденди, орендні виплати, виплати фізособам за договорами купівлі-продажу тощо.

При цьому виплати за ЦП-договорами єдиноподатникам не потрапляють до загального оподатковуваного доходу (п.п. 165.1.36 ПКУ), тому ВЗ з них справляти не потрібно. А ось для виплат за ЦП-договорами підприємцям-загальносистемникам (а також незалежним професіоналам) зачіпок для необкладення ВЗ немає. Причому, якщо дохід виплачує податковий агент, виникає запитання: чи повинен він утримати ВЗ із виплати. На нашу думку, не повинен. Але податківці поки що цього прямо не підтверджують (усі подробиці знайдете у статті «Військовий збір: немає нічого більш постійного…» // «БТ», 2015, № 4, с. 11).

Однак головна інтрига листа, що коментується, — це правила відображення військового збору у ф. № 1ДФ. Податківці зазначили: у формі № 1ДФ податковий агент відображає загальну суму доходу, з якого утримано ВЗ за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб — платників ВЗ. Але що б це могло означати?

Важливо знати: у чинній формі № 1ДФ немає місця для відображення сум ВЗ і неперсоніфікованих доходів. Однак за усними консультаціями фахівців ДФСУ, оновлена форма № 1ДФ перебуває на реєстрації в Мін’юсті (тобто на підході). Тому за IV квартал 2014 року звітуємо за старою формою (без зазначення ВЗ), а вже за I квартал 2015 року податківці попросять відзвітувати за новою, в якій вже буде ВЗ.

ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті