«Гарячі» роз’яснення із ЗІР ДФСУ Про нові правила заповнення ПН і повідомлення ДФСУ про прийом на роботу

Кравченко Дар’я, податковий експерт
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2015/№ 5
В обраному У обране
Друк

Запитання

Суть відповіді податківців/наша позиція

Заповнюємо ПН (категорія 101.19 ЗІР ДФСУ)

Як починаючи з 01.01.15 р. заповнюються гр. 5.1, гр. 5.2 і гр. 6 ПН при постачанні послуг, у тому числі в разі часткового постачання послуг або оплати частини вартості послуги?

Контролери запропонували:

1. У колонці 5 ПН вказувати

• у гр. 5.1 і гр. 5.2 одиниці виміру (умовне позначення та код) за КСПОВО — якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку;

• у гр. 5.1 писати «послуга», а гр. 5.2 взагалі не заповнювати — якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку.

2. Графу 6 заповнювати за «старими» правилами, тобто писати:

• «1» — у разі складання ПН на повне постачання послуги або на повну суму передоплати;

• відповідну частку наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу — у разі складання ПН на часткове постачання послуги або на суму передоплати частини вартості послуги.

3. У гр. 7 ПН вказувати ціну постачання одиниці товару/послуги без врахування ПДВ у гривнах з копійками

Підхід контролерів досить цікавий. Звичайно, їх зрозуміти можна — розлучатися з такою зручною одиницею виміру, як «послуга», ой як не хочеться. Проте, якщо дотримуватись «сухих» норм Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.14 р. № 957 (далі — Порядок № 957), таке вирішення проблеми є неприйнятним, адже:

• п. 15 вказаного документа містить чітку вимогу — заповнювати колонку 5 ПН виключно за КСПОВО;

• а у КСПОВО такого позначення, як «послуга», немає.

Тому надані роз’яснення податківців можна розглядати як ні на чому не засновані рекомендації.

У цій ситуації кращим варіантом було б використовувати таку універсальну одиницю виміру, як «грн.» (про що ми говорили у «БТ», 2015, № 3, с. 15). Тоді порушення порядку заповнення ПН вдалось уникнути, а отже, і ризику для покупця втратити ПК.

Якщо ж ви все ж таки вирішили дотимуватись роз’яснень податківців, то:

• вносити будь-які коректування до складених раніше ПН не потрібно (адже фактично ви нічого не порушили);

• можна використовувати одиницю виміру «послуга» при заповненні наступних ПН.

Однак попереджаємо: при реєстрації таких ПН у ЄРПН у вас можуть виникнути проблеми. Адже система звірятиме умовні позначення, вказані у ПН, з КСПОВО. І якщо вона їх не знайде — може відмовити у прийнятті документа. Тому можливо варто трохи почекати, поки це питання буде врегульовано повністю і ви зможете, не заповнюючи кол. 5.2, реєструвати такі ПН в ЄРПН

Приймаємо на роботу працівників (категорія 301.11 ЗІР ДФСУ)

Чи потрібно повідомляти та яким чином органи виконавчої влади про прийняття працівників на роботу та укладення трудових договорів з 01.01.15 р.? Чи застосовуватиметься відповідальність роботодавця, який допустив працівника до роботи без повідомлення органу виконавчої влади про прийняття його на роботу?

Податківці пообіцяли відповісти на це запитання, як тільки Кабмін розробить і затвердить відповідний порядок повідомлення роботодавцями органів ДФСУ про прийняття нових працівників

Цілком очікувана позиція контролерів.

Адже якщо немає порядку від Кабміну — не може бути й роз’яснень.

Однак не слід забувати, що одночасно з набуттям чинності змінами до ст. 24 КЗпП, запрацювали й нові фінсанкції для юросіб і ФОП за порушення законодавства про працю.

Вважаємо, що до появи цього порядку санкції застосовуватися не можуть.

Водночас, тим хто не хоче обговорювати це питання з контролюючими органами, можна порадити, не чекаючи на Кабмінівський порядок, діяти вже сьогодні. Для цього можна скласти лист довільної форми, в якому повідомити податкову про те, що збираєтеся прийняти на роботу нового працівника. А ось додавати до нього ще якісь документи чи ні, краще уточнити у своїй ДПІ.

Детальніше з цього питання та не лише читайте на с. 42 цього номера

 

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд