Розрахунок коригування — рятівний круг для податкового кредиту Напевно, уже всі платники ПДВ знають радісну новину: помилку, допущену в податковій накладній, можна виправити. Але святкову ейфорію затьмарюють труднощі, що виникають при спробі втілити таку можливість у життя. Чітких правил, які б регламентували порядок заповнення «рятівного» розрахунку коригування, немає. На жаль, контролери з цього приводу теж не багатослівні. Пропонуємо вам, шановні читачі, наші рекомендації, які допоможуть врятувати податковий кредит покупця.
Авансові платежі з податку на прибуток: як обліковувати переплату Шквал податкових змін на початку року та величезний інтерес до питань обкладення ПДВ якось непомітно відсунули на задній план не менш важливі податково-прибуткові проблеми. А тут, повірте, є на що звернути увагу. Сьогодні ми розглянемо авансові платежі: як щомісячні, так і дивідендні. Що ж, почали!
Засновники ТОВ vs ЄСВ Приводом для написання цієї статті став лист наших читачів з досить актуальним на сьогодні запитанням: якщо засновники ТОВ працюють на користь такого товариства, чи стосується їх винагороди питання «ЄСВ-1218». Ну що, справді цікаво? Давайте розбиратися разом.
Штраф за неправильне заповнення ЄСВ-звіту: покарати не можна помилувати Недавно ми обговорювали проблеми заповнення таблиць 1 і 6 ЄСВ-звіту за ф. № Д4, які виникли у зв’язку з тим, що з 01.01.15 р. у ситуації, коли фактичний заробіток виявляється нижчим за мінзарплату, ЄСВ потрібно нараховувати на «мінімалку» (див. «БТ», 2015, № 6, с. 27). Строк для подання січневого ЄСВ-звіту минув 20.02.15 р., а роз’яснення контролерів про порядок його заповнення тільки починають надходити. Як наслідок, багато хто з платників заповнили звітність не так, як того хотіли контролери. Чи можуть їх за це оштрафувати? Давайте розбиратися.
Розрахунок середньої зарплати: як відгукнеться відпустка «за свій рахунок» Лікарняні, відпускні, виплати мобілізованим працівникам… Що між ними спільного? Правильно — ці виплати розраховують виходячи із середнього заробітку. А що коли в розрахунковому періоді працівнику надавалася відпустка «за свій рахунок»? Як це вплине на розрахунок таких виплат? Питання цікаве. Додамо ще «родзинку»: у місяці надання відпустки «за свій рахунок» нарахуємо премію. Тож поспішимо на пошук вирішення цього непростого завдання!
Розшукуються працівники! Пошук ведуть рекрутери Підбір персоналу за допомогою посередника у працевлаштуванні багато для кого досі залишається незбагненною таємницею. Давайте разом трохи відкриємо завісу таємничості. Кому це потрібно і як усе правильно «прокрутити»?
Є новина про витрати: прочитайте, щоб пізнати З 01.01.15 р. змінилися правила обліку витрат у ФОП-загальносистемників. Більше не доведеться озиратися на список витрат, який раніше діяв для юросіб, оскільки він скасований. Тепер у загальносистемників — власний перелік витрат. Давайте розберемося з ним і з’ясуємо, що змінилося та як він сполучається з Книгою ОДВ?
Два лікарняних поспіль: нюанси оплати Працівник надав два листки непрацездатності. Перший свідчить про його хворобу з 19 по 21 січня, другий — про хворобу з 22 по 29 січня 2015 року. На другому лікарняному зазначено, що він є продовженням першого. Страховий стаж працівника — 12 років. Як оплатити в такому разі дні хвороби працівника?
Доплата ЄСВ найманим працівником за себе: сьогодні вигідніше, ніж учора! Працівникові встановлено режим неповного робочого часу (2 години на день). Унаслідок цього розмір ЄСВ, що сплачується за працівника, менше розміру мінімального страхового внеску. Чи може такий працівник добровільно доплачувати ЄСВ за себе, щоб не втрачати страховий стаж для пенсії?