(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/19
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2015/№ 4

Втрати майна в зоні АТО: що включати до податкових витрат?

Лист ДФСУ від 07.11.14 р. № 6437/6/99-99-19-02-02-15

Не за горами граничний строк подання декларації за 2014 рік. Тому корисним буде роз’яснення податківців на тему: як враховувати втрати майна в зоні АТО.

Нагадаємо: у листі Міжрегіонального ГУ Міндоходів від 07.10.14 р. № 18208/10/28-10-06-2-11 ( «БТ», 2014, № 49, с. 7) вони зазначили, що включити до податкових витрат суми фактичних втрат товарів забороняє пряма норма з п. 140.3 ПКУ.

Однак у листі, що коментується, самі ж фіскали дали хорошу підказку: право на витрати є, якщо ваші ТМЦ були застраховані. Дійсно, п.п. 140.1.6 ПКУ дозволяє платнику податків, який отримує страхове відшкодування в разі настання страхового випадку із застрахованим майном, уключити до витрат суму застрахованих збитків.

Нюанс: на думку податківців з консультації в категорії 102.09.01 ЗІР ДФСУ, сума застрахованих збитків дорівнює сумі страхового відшкодування, визначеній як різниця між сумою збитків і франшизою (невідшкодовуваною частиною). Ми не згодні та вважаємо, що включати до витрат можна всю суму фактичних збитків.

Отже, якщо немає можливості вивезти ТМЦ зі складу в зоні АТО, то застраховані збитки можна включити до витрат у періоді, в якому зазнали втрат, а страхове відшкодування включити в доходи в періоді його отримання.

Що ж до знищених основних засобів, то до витрат можна «вписати» суму вартості ліквідовуваних ОЗ, що амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об’єкта ОЗ (п. 146.16 ПКУ).

Зверніть увагу: у разі коли ОЗ були застраховані, виникає боротьба «витратних» п.п. 140.1.6 і п. 146.16 ПКУ. Застосувати обидва не можна — буде задвоєння витрат.

У такому разі податківці віддавали перевагу п. 146.16 ПКУ.

витрати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті