«Старе» від’ємне значення ПДВ: забув — уточнися!

В обраному У обране
Друк
Державна фіскальна служба України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 27
Лист ДФСУ від 28.05.15 р. № 11246/6/99-99-19-03-02-15

Що робити, якщо ви забули включити від’ємне значення ПДВ, заявлене до бюджетного відшкодування, на банківський рахунок за звітні періоди до 01.02.15 р.?

Фіскали цілком ліберальні: можете виправити таку помилку, подавши уточнюючий розрахунок до декларації за лютий 2015 року, звичайно, з урахуванням строків позовної давності зі ст. 102 ПКУ — 1095 днів. Для цього потрібно заповнити графу 5 таблиці 1 додатка Д2.

Важливо пам’ятати! Якщо ви вкажете невідшкодовані залишки у графі 5 таблиці 1 додатка Д2, то фактично відмовитеся від отримання їх як бюджетного відшкодування. Їх можна буде використовувати лише для збільшення реєстраційного ліміту та податкового кредиту. Такі суми будуть вилучені з інтегрованої картки платника. Про це зазначали ДФСУ в листі від 06.03.15 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17 («БТ», 2015, № 11, с. 21) і ми — у статті «Залишки від’ємного значення ПДВ: використовуємо для розрахунків за лютий» // «БТ», 2015, № 11, с. 11.

Передекларовувати такі суми до нового бюджетного відшкодування податківці не дозволяють.

Як сума «старого» від’ємного значення ПДВ вплине на реєстраційний ліміт, ви можете прочитати у «БТ», 2015, № 22, с. 18.

Лист, що коментується, також можна використовувати в ситуації, якщо ви «припасли» суму від’ємного значення ПДВ для відшкодування грошима (навмисно не включали її до графи 5 таблиці 1 додатка 2 і залишили «висіти» в інтегрованій картці платника податків), а тепер вирішили збільшити реєстраційний ліміт.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити