Податковий борг за прибутковими авансами: НБУ дозволив купувати/переказувати інвалюту

Національний банк України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 28
В обраному У обране
Друк
Постанова Правління НБУ від 03.07.15 р. № 427 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

У межах податкової реформи відбулося багато змін. Одна з них — порядок заліку «дивідендних» авансів у рахунок щомісячних авансів з податку на прибуток*. Детальніше про ці зміни ви можете прочитати у статтях «Авансові платежі з податку на прибуток: як врахувати переплату» («БТ», 2015, № 8, с. 18) і «Виплачуємо дивіденди: податковоприбуткові наслідки» («БТ», 2015, № 22, с. 22).

* До речі, фіскали наполягають на тому, що робити такий залік можна тільки за підсумками року, тобто для авансів наступного періоду, але не в рахунок сплати поточних щомісячних авансів (лист ДФСУ від 14.05.15 р. № 10269/6/99-99-19-02-01-15 // «БТ», 2015, № 24, с. 6).

Через зміну правил міг виникнути податковий борг за щомісячними авансами за наявності незарахованих «дивідендних» авансів. Цю ситуацію простежив Нацбанк і вніс поправки до двох своїх постанов: від 23.02.15 р. № 124 і від 03.06.15 р. № 354.

Так, для того щоб НБУ дозволив купити та/або перерахувати інвалюту, у пакеті поданих йому документів має бути довідка органу ДФС про відсутність заборгованості за податками, зборами, обов’язковими платежами. Спеціально для клієнтів, які мають податковий борг через зміну порядку зарахування «дивідендних» авансових внесків з податку на прибуток у рахунок щомісячних авансів, замість зазначеної довідки до пакета документів дозволили «покласти» лист органу ДФС про наявність у клієнта такого боргу. Але тут є умова: строк між датою подання інформації до реєстру банку і датою видачі цього листа не має перевищувати 10 календарних днів.

Постанова діє з 04.07.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд