Лікарняні демобілізованому: можна розраховувати виходячи з тарифної ставки

В обраному У обране
Друк
Міністерство соціальної політики України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Червень, 2015/№ 25
Лист Мінсоцполітики України від 21.05.15 р. № 319/18/99-15

Наші надії справдилися! Мінсоцполітики визнало військову службу за мобілізацією поважною причиною в розумінні Порядку № 1266**.

** Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266.

З 01.01.15 р. середній заробіток мобілізованих працівників, який компенсують з бюджету, не обкладається ЄСВ. А це означає, що коли працівник вийшов на роботу після демобілізації і захворів, формально він не має заробітку для розрахунку лікарняних — не має лікарняних.

При цьому п. 10 Порядку № 1266 дозволяє розраховувати допомогу виходячи з тарифної ставки, якщо працівник у розрахунковому періоді не мав заробітку з поважної причини: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років (п. 4 Порядку № 1266). Як бачите, служба за мобілізацією тут не зазначена. Про це ми говорили у «БТ», 2015, № 15, с. 33.

Мінсоцполітики все ж визнало, що в описаній ситуації можна визначити страхові виплати демобілізованим працівникам виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), установленої на момент настання страхового випадку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити